Investicijos į šilumos perdavimo tinklų atnaujinimą
Pasibaigus šildymo sezonui, pradedami šilumos perdavimo tinklų rekonstravimo darbai. Šiemet šilumos perdavimo tinklų rekonstravimo projektams planuojama skirti 2,5 mln. eurų, iš kurių 1,8 mln. eurų – savivaldybės infrastruktūros projektams. Pasirašytos rangos sutartys ir pradedami projektavimo – rekonstravimo darbai Žemaitės g. – Salantų g., Vilniaus g. – Kaštonų g., Dvaro g. – Varpo g., Didžvario g. – Salantų g. ir A. J. Greimo g. – A. Mickevičiaus g. – Vytauto g. kvartaluose. Iš viso planuojama rekonstruoti apie 3 kilometrus sąlyginio 100 mm skersmens diametro šilumos tiekimo tinklo (kms). Įgyvendinant kitus projektus, kurių vertė apie 0,7 mln. eurų, planuojama rekonstruoti dar apie 1,4 kms tinklų M. K. Čiurlionio g. – Skirgailos, Aušros al., M. K. Čiurlionio g. – V. Kudirkos g. kvartaluose.
Atsiprašome už laikinus nepatogumus ir dėkojame už Jūsų supratingumą. Atlikti darbai leis užtikrinti patikimesnį ir efektyvesnį šilumos tiekimą ateityje.
Pateikiamas 2025 m. vykdomų šilumos perdavimo tinklų rekonstravimo (pažymėti raudona spalva) žemėlapis.
Kitos investicijos
2025 metais planuojamos investicijos į šilumos apskaitos prietaisų pakeitimą, kompiuterinės technikos ir programinės įrangos atnaujinimą, krovininių automobilių bei bendrovės veiklai užtikrinti reikiamų priemonių ir inventoriaus įsigijimą.
Planuojama, kad 2025 metais bendrovės investicijos sieks apie 4,2 mln. eurų.
Infrastruktūros modernizavimu siekiama gerinti tinklo efektyvumą, didinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą šilumos gamyboje ir mažinti kuro suvartojimą. Dėl to mažėja ir išmetamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis. Šilumos perdavimo tinklų rekonstravimas – tai būdas didinti šilumos tiekimo patikimumą, mažinti šilumos nuostolius bei aplinkos taršą.
AB „Šiaulių energija“ informacija ir iliustracijos