Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

„Big Brothers Big Sisters“ kviečia savanorius teikti vaikams emocinę paramą

Savanoriškos mentorystės programa „Big Brothers Big Sisters“, veikianti Vilniuje ir Klaipėdoje, šiais metais startuoja Šiauliuose ir kviečia prisijungti norinčius savanoriauti – tapti draugais vaikams ir paaugliams.  

Vaikai jaučiasi vieniši ir nereikalingi

Vaikai ir paaugliai vis dar jaučia pandemijos sukeltas pasekmes: vienišumą dėl ribojimų nutrūkus socialiniams kontaktams, dėl patirto nerimo ir dabar gali būti juntamas liūdesys, uždarumas, nereikalingumo jausmas. Sunkią emocinę būseną ne vienam pagilino karas Ukrainoje ir šeimose juntama įtampa dėl ekonominio nestabilumo.

„Nesulaukę emocinės paramos ar psichologinės pagalbos, vaikai ir paaugliai pandemijos ir karo sukeltas pasekmes psichinei sveikatai gali jausti labai ilgai. Tai veda link depresijos, save žalojančio elgesio, alkoholio ir psichotropinių medžiagų vartojimo, priklausomybės nuo virtualaus pasaulio bei kito destruktyvaus elgesio. Tad labai svarbu, kad vaikai ir paaugliai neliktų vieni su savo problemomis“, – sako Paramos vaikams centre, Vilniuje, veikiančios programos „Big Brothers Big Sisters“ vadovė, psichologė Vaida Gabė.

Šiuo sudėtingu laikotarpiu Paramos vaikams centras įgyvendina programos plėtrą, finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, ir vaikams emocinę paramą teiks savanoriai ne tik Vilniuje bei Klaipėdoje, bet ir Klaipėdos rajone, Šiauliuose, Jonavoje, Kelmėje.

 

Įveikti sunkumus padeda savanoriai

„Big Brothers Big Sisters“ savanoriai padeda vaikams ir paaugliams nesijausti vienišais, skirti laiko pomėgiams, patenkinti bendravimo poreikį ir sumažinti įtampą. Išklausančio ir suprantančio draugo vaikams taip pat labai reikia skiriantis tėvams, šeimai persikėlus gyventi į kitą miestą ar vaikui pakeitus mokyklą, išgyvenant netektį, susirgus artimajam ar išgyvenant kitus sunkumus.

Savanoris/-ė mažiausiai metus individualiai bendrauja su 7 – 14 metų vaiku ar paaugliu. Draugai/-ės susitinka kartą per savaitę ir kartu praleidžia ne mažiau dviejų valandų. Eidami/-os kartu sportuoti, į kiną ar teatrą, susitikę arbatos puodeliui, gamindami/-os maistą ar užsiimdami/-os kitomis abiems patinkančiomis veiklomis, kalbasi jiems/joms svarbiomis temomis.

„Šiuose susitikimuose kuriama draugystė ir pokalbis – svarbiausia, nes vaikas gali atvirai pasikalbėti apie tai, kas jį neramina, gąsdina ar džiugina ir sulaukti palaikymo, būti išklausytas bei suprastas. Tai padeda vaikams mokytis kalbėtis apie sunkumus, labiau pasitikėti savimi ir kitais, suprasti savo ir artimųjų jausmus, patirti smagių akimirkų ir pasisemti įkvėpimo. O savanoriui/-ei – tai prasmingai praleistas laikas ir jausmas, kad padeda vaikui tobulėti, rodo tinkamą kryptį, moko džiaugtis gyvenimu“, – sako V.Gabė.

Prisijungti prie „Big Brothers Big Sisters“ savanorių gali visi/-os nuo 18 metų, nepriklausomai nuo išsilavinimo, profesinės veiklos, šeiminės padėties; turintys/-ios laiko kiekvieną savaitę dvi valandas praleisti su vaiku; norintys/-ios baigti savanorių mokymus.

Dėl savanorystės kviečiame kreiptis:

ŠIAULIUOSE, LPF SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos Šiaulių Šeimų stiprinimo programa – 8 683 81 051, 8 608 46 637. Daugiau informacijos

Kontaktai ir daugiau informacijos – https://bit.ly/3EnxTUJ 

 

- - -

 

Apie Paramos vaikams centrą

Tai nevyriausybinė organizacija, nuo 1995 m. teikianti psichologinę, socialinę, teisinę pagalbą šeimoms ir vaikams, išgyvenantiems psichologinius sunkumus. Vykdomos programos: „Big Brothers Big Sisters“, „Antras žingsnis“, „Vaikystė be smurto“, Pozityvi tėvystė“, „Tėvų linija“. Daugiau informacijos: www.pvc.lt

 

 

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis