Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Gegužės trečią savaitgalį Šiauliuose bus minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Lietuvos kariuomenė skelbia šūkį „Mes – tai Jūs“ ir trečią gegužės savaitgalį kviečia susitikti didžiausiame renginyje visuomenei – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventėje. Šiemet Lietuvos kariuomenės susitikimas su visuomene vyks Prisikėlimo aikštėje Šiauliuose, o šventinį savaitgalį užbaigs partizanams atminti skirti pėsčiųjų žygiai.

Šventinių renginių programą Šiauliuose gegužės 18 dieną pradės šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus, prisimenant jų pasiaukojimą, Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Pasibaigus padėkos mišioms Lietuvos kariuomenės orkestrai ir Garbės sargybos kuopa žygiuos į Prisikėlimo aikštę, kurioje vyks visi dienos renginiai. Susirinkusius miesto gyventojus ir svečius pasveikins NATO naikintuvų skrydis, bus iškilmingai pakeltos Lietuvos valstybės, Europos Sąjungos ir NATO vėliavos, giedamas Lietuvos Respublikos himnas. Laisvės atgavimo ir išsaugojimo idėja bus įprasminta tylos minute, Garbės sargybos kuopos karių parodomąja programa ir stilizuotomis salvėmis. Visi susirinkusieji galės išgirsti Lietuvos kariuomenės orkestrų muzikinę programą ir pamatyti karinės operacijos inscenizaciją.

Prisikėlimo aikštėje svečiai taip pat galės apžiūrėti Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų padalinių ginkluotės, technikos, ekipuotės ir įrangos ekspoziciją, tarp jų pėstininkų kovos mašiną „Vilkas“, savaeigę haubicą „PzH 2000“, šarvuotuosius kovinės paramos visureigius JLTV, Karinių oro pajėgų vidutinio nuotolio oro gynybos sistemą NASAMS, apžvalgos radarą „Giraffe“, žvalgybinį bepilotį orlaivį „Scan Eagle“, sąjungininkų pajėgų vokiečių tanką „Leopard“ ir vikšrinę vokiečių pėstininkų kovos mašiną „Marder“, keturratę žvalgybos mašiną „Fennek, šarvuotąjį pėstininkų transporterį „Pandur“, pėstininkų kovos mašiną „Patria“.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventės proga taip pat įvyks Šiaulių karinio miestelio, kuriame įsikūrė Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, iškilminga atidarymo ceremonija.

Gegužės 19 d., sekmadienį, minint 80-ąsias Lietuvos partizanų laisvės kovos pradžios metines, Krašto apsaugos ministerija kartu su Lietuvos šaulių sąjunga vienija jėgas ir kviečia visuomenę į 5 masinius partizanų atminimo žygius skirtingose Lietuvos regionuose, Šaulių Sąjungos rinktinių pagrindu – Radviliškio, Kazlų Rūdos, Tauragės, Kauno r. ir Utenos savivaldybėse. Žygis – tai gyvas istorijos pažinimas, leidžiantis partizanų laisvės kovą paversti sava patirtimi.

Šią dieną, pagerbiant partizanus, gėlės bus dedamos prie partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo Vilniuje, Lietuvos partizanų memorialuose Minaičiuose, Radviliškio r., Kryžkalnyje, Raseinių r.

Visuomenės palaikymas yra didžiulė motyvacija kariams, tad tokių bendruomeniškų švenčių metu gyventojai gali daugiau sužinoti apie Lietuvos kariuomenę ir NATO sąjungininkų veiklą Lietuvoje, artimiau susipažinti su svarbia visuomenės dalimi, kuri egzistuoja  valstybės ir jos gyventojų labui.

Lietuvos kariuomenės informacija

V. Lebedžio nuotraukos 

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis