Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Norinčių skiepytis mažėja – uždaromas Vakcinavimo centras

Mažėjant besiskiepijančiųjų skaičiui, planuojama uždaryti Šiaulių arenoje esantį Vakcinavimo centrą. Tuo tarpu sergančiųjų skaičius auga, iš didmiesčių Šiaulius lenkia tik Klaipėda. Savivaldybės administracijos vadovas ragina šiauliečius kuo daugiau vaikų leisti testuoti švietimo įstaigose, mažinti nebūtinus senjorų kontaktus, stiprinti organizmo apsaugą trečiąja vakcinos doze.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė Simona Abromavičienė Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijoje pateikė naujausią užsikrėtimų COVID-19 liga statistiką. Situacija vis prastėja. Kaimyniniame Joniškio rajone buvo fiksuojamas aukščiausias šalyje užsikrėtimų COVID-19 rodiklis. Šiauliuose 40-ąją metų savaitę 100 tūkstančių gyventojų tenkančių atvejų skaičius dar paaugo nuo 1064 iki 1381 atvejų (Lietuvos vidurkis – 951,9 atvejai). Šiauliai dabar patenka į daugiausiai užsikrėtimo atvejų turinčių savivaldybių penketuką ir yra antroje vietoje iš didmiesčių. Daugiau naujų ligos atvejų yra tik Klaipėdoje. Daugiau kaip ketvirtadalis visų sergančių – vaikai.

Šiauliuose 35,9 proc. užsikrėtimų vyksta šeimose, užsikrėtimų švietimo įstaigose dalis paaugo iki 13 proc. sveikatos įstaigose – 5 proc. užsikrėtimų.

Šiaulių regione registruoti 108 aktyvūs ligos protrūkiai, 63 iš jų fiksuoti vien praėjusią savaitę. Dominuoja protrūkiai švietimo įstaigose – beveik 76 proc., sveikatos priežiūros įstaigose kilo 7,4 proc., gamybos įmonėse – 5,5 proc. protrūkių.

Akivaizdu, kad situacija darosi vis sudėtingesnė, todėl prašoma jau užsikrėtusių asmenų supratingumo, teikiant informaciją NVSC.

„Kviečiame pildyti internetu atvejo anketą https://atvejis.nvsc.lt/ tai labai pagreitintų epidemiologinį tyrimą, mūsų specialistai su šiais žmonėmis susisiektų nebent patikslinti trūkstamą informaciją. Tai labai svarbu, operatyviai reaguodami galėtume pristabdyti ligos plitimą. Norėtųsi daugiau sąmoningumo paprašyti ir su sergančiais kontaktą turėjusių asmenų. Nors teisės aktai nesudaro prievolės po kontakto izoliuotis persirgusiems ir vakcinuotiems asmenims, ragintume ir imunizuotus asmenis 10 dienų po kontakto labai sekti savo sveikatą, o trečią dieną atlikti PGR tyrimą. Vakcinuoti asmenys taip pat serga“, – akcentavo Simona Abromavičienė.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė Česlova Špūrienė patvirtino, kad dėl COVID-19 sergamumo augimo situacija ligoninėje vis labiau kaista. Vadinamuosiuose kovidiniuose skyriuose gydomi 78 pacientai (buvo 63 pacientai), reanimacijos ir intensyviosios terapijos pacientų skaičius liko panašus, kaip prieš savaitę – 16 žmonių (12 neskiepytų, 4 skiepyti) . 8 taikoma vazopresorių terapija, kitiems 8 taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Priskaičiavus ir kituose padaliniuose COVID-19 sergančius pacientus, susidaro dar didesnis skaičius – 104.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje gydomi 4 COVID-19 liga sergantys vaikai. Į vaikų reanimaciją dėl šios ligos patekusių nėra.

Pastarąją parą nuo COVID-19 mirė 3 pacientai, jų amžius 72-74 metai. Vienas buvo neskiepytas, antras – turėjo vieną dozę, trečiasis – paskiepytas abiem dozėm.

Ligoninė toliau plečia COVID-19 lovų skaičių, dabar jų turi jau 95 vnt. Šią savaitę baigia įrengti dar vieną skyrių su 24 lovom. Kalbamasi su Mažeikių ir Telšių ligoninėmis dėl galimo didesnio jų įsitraukimo gydant koronavirusu užsikrėtusius ligonius.

Ligoninė šiek tiek yra apribojusi didžiąsias chirurgines operacijas, kitos paslaugos teikiamos įprastai.

 

Viktorija Palčiauskienė, Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja apžvelgė skiepijimo situaciją. Praėjusią savaitę skiepijimo tempas toliau lėtėjo, buvo paskiepyta  per 1635 asmenų (savaitę prieš – 1700  ), iš jų pirmąja vakcinos doze paskiepyti 706 asmenys (buvo 770). Paskiepytų gyventojų dalis pasiekė 61,3 procento.

Mažėjant besiskiepijančių asmenų skaičiui, numatoma pereit prie vakcinacijos tik sveikatos priežiūros įstaigose. Nuo spalio 30 dienos, Šiaulių vakcinavimo centrą Šiaulių arenoje numatoma uždaryti. Šiuo metu nuo COVID-19 ligos pasiskiepyti galima Šiaulių centro poliklinikoje, Dainų pirminės sveikatos priežiūros centre ir laboratorijoje „Rezus“. Artimiausiu metu ims skiepyti ir „Senojo bokšto“ klinika, „Lyros šeimos centras“, Tilžės g. bendrosios praktikos gydytojo kabinetas.

„Tikimės, kad per spalio mėnesį bus pradėta skiepyti ir kitose asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Šiauliečiai, atvykę pas šeimos ar kitą gydytoją galės gauti ir vakciną nuo COVID-19. Labai raginčiau skiepytis vyresnės kartos žmones, primenu, kad registruotis skiepui galima telefonu 1808 arba artimieji gal užpildyti registracijos formą koronastop.lt. puslapyje. Šiauliečiai senjorai gali būti paskiepyti ir namuose, mobilios komandos iškvietimui galima registruotis numeriu 1863. Šiuo metu yra galimybė pasiskiepyti visomis keturiomis ES patvirtintomis vakcinomis“, – sakė V. Palčiauskienė.

Šiaulių mobiliame patikros punkte per praėjusią savaitę atlikta daugiau nei 4500 tyrimų. Beveik pusė tyrimų atliekama simptomų turintiems, kita pusė – profilaktiškai sveikatą besitikrinantiems. PGR testų teigiamų atsakymų dalis praėjusią savaitę sudarė 35 procentus. Punktas dirbo visomis dienomis nuo 8 iki 21 val.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pasidžiaugė, kad testuoti savo vaikus mokyklose leidžia jau daugiau vaikų. Dabar testuojamų mokinių skaičius paaugo nuo 7000 iki 8600.  Savivaldybės atstovas pakvietė ir kitus tėvelius persvarstyti savo sprendimus, nes miesto mokyklose mokosi apie 13 tūkst. vaikų. Aktyvesnis testavimas leistų užtikrinti kaip įmanoma ilgesnį kontaktinį mokymo procesą.

  1. Bartulis atkreipė dėmesį ir į dar vieną aspektą. Ko ne didžiausias gyventojų mirtingumas yra 75+ amžiaus grupėje, todėl artimųjų prašoma paraginti ar padrąsinti savo artimuosius skiepytis. Jei jau senjoras kategoriškai nesutinka skiepytis, prašoma tokį žmogų pasaugoti, kontaktuoti tik būtinais atvejais ir imantis visų įmanomų priemonių užtikrinant jo saugumą. Kol kas tik skiepais galima padėti mažinti sergamumą ar jo pasekmes.

Antanas Bartulis taip pat pakvietė šiauliečius aktyviau sekti savo imuniteto būklę. Ankščiau pasiskiepijusiems antikūnių kiekis natūraliai gali mažėti, todėl apsauga nuo COVID-19 silpnėja. Saugesnį buvimą bendruomenėje galima užtikrinti pasirinkus trečiąją –  sustiprinamąją vakcinos dozę.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija