Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Prisikėlimo aikštė tapo didžiausia šokių aikštele Šiauliuose

2023 m. rugsėjo 15 d. Prisikėlimo aikštėje šurmuliavo žmonės – čia nuvilnijo etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“. Nuo 2015 metų Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuojama, septintą kartą Saulės mieste organizuota akcija į bendrą vakaronę subūrė per 200 folklorinį šokį mylinčių žmonių. Šokėjai kvietė prisijungti praeivius ir kartu puoselėti etninės kultūros paveldą. Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Akcijos iniciatorius – Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“, kurios tikslas įtraukti į liaudiško šokio siautulį kuo daugiau įvairaus amžiaus visuomenės narių ir pasiekti, kad šokis taptų matomas ir prieinamas kiekvienam, dienos šviesą pirmą kartą išvydo prieš aštuonerius metus, ją 2015-aisias inicijavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Nuo tada akcija augo ir pasiekė visus šalies miestus ir miestelius, bendruomenes, įstaigas. Akcija pasiekė ir Šiaulių miestą, Šiaulių kultūros centras šiemet prie iniciatyvos prisidėjo jau septintą kartą.

„Švęsdami ir dalyvaudami tokiuose renginiuose ne tik gerbiame savo praeitį, bet ir užtikriname, kad šios puoselėjamos tradicijos ir toliau formuotų mūsų ateitį“, – sako Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė.

Prisikėlimo aikštėje daugybė šiauliečių susibūrė ir vienu metu aikštėje trypė su tūkstančiais kitų lietuvių visoje šalyje. Susirinkusieji buvo kviečiami šokti įvairius liaudiškus šokius, kurie priminė, kaip anksčiau linksminosi mūsų protėviai.

Šokėjams akompanavo visuomet gerai nusiteikę Šiaulių Dainų muzikos mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Vieversėlis“ instrumentinė grupė (vad. Arūnas Stankus).

Organizatoriai tikisi, kad liaudiškų šokių mokantis renginys susirinkusiems dalyviams suteikė daugybę teigiamų emocijų, judėjimo džiaugsmo, padėjo pažinti ir prisiminti tautos kultūrą bei tradicijas.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, tel. +370 615 83 983, e. p.

Šiaulių kultūros centro Komunikacijos skyrius