Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Radviliškyje vyks Nacionalinė IV TAU universiada

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras bei Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija 2019 m. rugsėjo 30 d. pasirašė projekto „Nacionalinė IV TAU universiada 2020“ įgyvendinimo sutartį. Šio projekto tikslas – organizuoti IV Nacionalinę TAU universiadą ir propaguoti sportą bei fizinį aktyvumą kaip neatskiriamą asmenybės ugdymo priemonę, sveikatos išsaugojimo šaltinį tarp pagyvenusių žmonių. Numatoma, kad ketvirtojoje universiadoje dalyvaus apie 500 TAU sporto entuziastų.

Rengiant šį projektą, buvo numatyta 2020 m. liepos mėnesį organizuoti „Nacionalinę IV TAU universiadą 2020“ Radviliškyje. Susidariusi situacija dėl koronaviruso (Covid-19) pakoregavo daugelį veiklų ir renginių. Nenorint rizikuoti žmonių sveikata, universiados organizavimas buvo nukeltas dviem metams. Universiada vyks šiemet – 2022 m. liepos 4 d.

Universiada finansuojama valstybės Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, ir Radviliškio rajono savivaldybės lėšomis. Projekto partneriai TAU universitetai, veikiantys Naujojoje Akmenėje, Druskininkuose, Kretingoje, Palangoje, Plungėje, Šiaulių, Kauno, Panevėžio, Utenos, Visagino, Alytaus miestuose ir Joniškio, Kelmės, Kupiškio, Kaišiadorių, Panevėžio, Pasvalio, Raseinių, Radviliškio rajonuose bei Medardo Čoboto universitetas.

Projekto partneriai – šalies Trečiojo amžiaus universitetai, veikiantys kaip savarankiški juridiniai vienetai prie įvairių šalies švietimo, socialinės rūpybos įstaigų ar bendruomenių veikiantys kaip jų padaliniai ar programos. Iš viso pasirašyta 19 bendradarbiavimo sutarčių su Trečiojo amžiaus universitetais iš visos Lietuvos. Pastaruoju metu sulaukiama naujų šalies TAU prašymų dalyvauti universiadoje. Didinti universiados dalyvių skaičių nėra galimybės – partnerystės sutartys buvo sudarytos dar iki projekto rengimo pradžios, todėl finansavimas skirtas projekte numatytam dalyvių skaičiui. Po pandemijos vienas Trečiojo amžiaus universitetas universiadoje dalyvauti atsisakė. Siekiant išlaikyti projekte numatytą partnerių skaičių, pasirašyta nauja partnerystės sutartis.

2022 m. Radviliškis mini 455 metų sukaktį. Jubiliejinio gimtadienio proga planuojami įvairūs sporto renginiai, kultūros, meno, muzikos, šokių vakarai, parodos. Šventinę savaitę netrūks ir koncertų, parodų ir kitų veiklų. Nacionalinė TAU universiada pradės miesto jubiliejui paminėti skirtų renginių ciklą.

Projekto vykdytojas parengė universiados sporto rungčių nuostatus, kultūros ir sporto renginių programą, sukūrė universiados logotipą, pasirūpino dalyvių maitinimu (maitinimas du kartus per dieną: pietūs, vakarienė). Projekte buvo numatyta dalyviams kompensuoti visas atvykimo į universiadą (pavežėjimo) išlaidas, tačiau dėl pakilusių kuro kainų jos bus padengtos iš dalies.

Projekto partneriai formuoja komandas, ruošiasi TAU universiadai. Dalyviai rungsis plaukimo, stalo teniso, baudų mėtymo, helpongo, smiginio, šaškių, šachmatų, petankės rungtyse. Dalyvaujant sportinėse rungtyse, bendraujant ir bendradarbiaujant, bus stiprinama ir ne tik fizinė, bet ir emocinė sveikata, ištvermė, motyvacija, fizinis aktyvumas. Komandų sirgalių lauks rungtys ir prizai. Universiados uždaryme bus apdovanoti nugalėtojai ir prizininkai, koncertuos Vytautas Šiškauskas.

Universiada sudarys galimybę visuomenei artimiau susipažinti su Trečiojo amžiaus universitetų veikla, dalyviams – turiningai praleisti laisvalaikį ne tik mokantis, bet ir sportuojant, pabūti kartu, susitikti draugus, pabendrauti, išbandyti naujas sporto šakas.

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis