Šiaulių lopšelyje-darželyje „Sigutė“ vyko respublikinė praktinė piešmokyklinio amžiaus vaikų konferencija „Smart vaikai -3“. Konferencijos tikslas – pristatyti skaitmeninius įrakius, kuriuos vaikai naudoja įvairiose ugdymo(si) veiklose. Vaikų konferenciją jau trečius metus koordinuoja Šiaulių „Romuvos“ progimnazija ir Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė“, o organizuoja priešmokyklinio ugdymo mokytojos. Konferencija vyko hibridiniu būdu. Dalyviai iš Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“, Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ ir Kauno lopšelio-darželio „Šarkelė“ jungėsi nuotoliu, o Šiaulių miesto įstaigų komandos dalyvavo gyvai.
Šalies priešmokyklinukai renginyje pristatė net aštuonis pranešimus. Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ ugdytiniai ir jų mokytoja Virginija Paužienė pristatė pranešimą „Pranešimų kūrimas su ChatterPix“, Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ ugdytiniai, padedami mokytojos Rasos Simonavičienės, pristatė „Skaitmeninio pasaulio galimybes: mokykis kurti, atrasti“. Kauno lopšelio-darželio „Šarkelė“ priešmokyklinukai kartu su mokytoja Migle Stankevičiūte pasidalino patirtimis kaip kurti pasakas ir istorijas interaktyviai.
Šiaulių „Romuvos“ progimnaziją atstovavo visų trijų grupių – PUG-1, PUG-2, PUG-3 komandos. PUG-1 ugdytiniai kartu su mokytoja Asta Urbone pristatė programėlę „Animated drawing“ ir kaip šis įrankis žaismingai panaudojamas ugdomosiose veiklose. PUG-2 ugdytiniai kartu su mokytoja Erika Steponaitiene pasidalino savo patirtimis kaip pagilinti ir pasitikriti žinias, skatinti mokymosi motyvaciją ir lavinti darbo kompiuteriu įgūdžius dalyvaujant edukaciniuose konkursuose „Olympis“. PUG-3 ugdytiniai kartu su mokytoja Viktorija Krivickaite pristatė pranešimą „Robotukai“. PUG-3 priešmokyklinukai atskleidė kaip naudojant simbolius ir logine sekas kurti istorijas.
Šaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ priešmokyklinukai kartu su mokytoja Loreta Kondratavičiene nuosekliai pademonstravo, kokios yra „Quiver Vision“ programėlės galimybės. Šiaulių lopšelio-darželio „Sigutė“ šeimininkai kartu su mokytojomis Asta Želioniene ir Ligita Petkuviene pristatė pranešimą „Žaidimų kūrėjai“. Vaikai pasidalino patirtimi kaip jiems sekėsi kurti interkatyvius žaidimus skaitmeninio įrankio „Wordwall“ pagalba.
Prešmokyklinio amžiaus vaikams dalyvavimas tokio pobūdžio renginiuose teikia įvairiapusės naudos, lavėja įvairūs gebėjimai ir įgūdžiai. Pristatant savo idėjas ir patirtis lavėja viešo kalbėjimo įgūdžiai, vaikai mokosi aiškiai dėstyti mintis, kalbėti prieš auditoriją. Lavinamas vaikų kūrybiškumas – naudojant skaitmeninius įrankius (piešimo programas, video kūrimo) skatinama kūrybinė raiška. Taip pat lavėja komandinio darbo, problemų sprendimo, kritinio mąstymo gebėjimai ir įgūdžiai. Konferencijos „Smart vaikai -3“ pabaigoje tapo akivaizdu, kad ugdymo turinys tehnologijų pagalba tampa patrauklus, padidina vaikų susidomėjimą mokymusi, nukreipia ugdytinius ateities karjeros perspektyvoms.
PU mokytojos Erika Steponaitienė, Asta Urbonė, Viktorija Krivickaitė
Nuotraukos: Erikos Steponaitienės