Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiaulių miesto gimtadienis prasidėjo nuo iškilmingos garbės piliečio inauguracijos!

Šiaulių miesto gimtadienio renginių ciklą atidarė iškilminga ceremonija. Šiaulių kultūros centre miesto garbės piliečio regalijos įteiktos garsiam visuomenininkui, muzikantui, dirigentui Sigitui Vaičiulioniui. Už nuoširdų atsidavimą savo darbui ir pelnytą šiauliečių pasitikėjimą Romualdui Žukauskui įteiktas Auksinio šaulio padėkos ženklas.

Prasidedant miesto šventei „Šiaulių dienos 787“ įvyko iškilmingiausias ir bene svarbiausias renginys, kurio metu pagerbti Šiauliams itin nusipelnę žmonės. Išlaikant tradiciją, jau dvidešimt trečius metus iš eilės buvo surengta Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracija. Šiemet ceremonija vyko Šiaulių kultūros centre, šventėje dalyvavo Šiaulių miesto garbės piliečiai, Seimo nariai, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariai, miesto šventės „Šiaulių dienos 787“ rėmėjai, šiauliečiai bei miesto svečiai.

Iškilmingas vakaras pradėtas Lietuvos valstybės himnu, kurį susirinkusiems žmonėms atlikti padėjo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“.

Choras „Polifonija“ – reikšmingiausias S. Vaičiulionio kūrinys, dovanotas Šiauliams

Po himno giedojimo į sceną pasirodymui žengė Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, kurį prieš 49 metus sukūrė ir daugiau nei tris dešimtmečius į chorinės muzikos aukštumas bei tarptautinį pripažinimą vedė maestro Sigitas Vaičiulionis. Tai – reikšmingiausias viso jo gyvenimo kūrinys, dovanotas Šiauliams, Lietuvai ir pasauliui.

Šiaulių miesto garbės piliečio vardas teikiamas nuo 2000 metų, per tą laiką inauguruoti 45 Šiauliams nusipelnę Lietuvos ir užsienio piliečiai. Dalis jų jau yra išėję į anapilį, jų atminimas ceremonijoje  pagerbtas tylos minute.

Renginio vedėjui pristačius Savivaldybės tarybos sprendimą dėl Šiaulių miesto garbės piliečio vardo suteikimo, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas regalijas uždėjo žinomam Šiaulių miesto vardo garsintojui, aktyviam šiauliečiui, dirigentui ir mokslininkui Sigitui Vaičiulioniui. 

„Lengviau būtų diriguoti koncertą nei rasti tinkamus padėkos žodžius. Tai jaudinantis momentas, 50 metų susitikdavome koncertų salėse ir Jūsų padėka išsireikšdavo garsiais aplodismentais, džiugu matyti auditorijos akis, kurios dažnai pasako daugiau nei žodžiai. 50 metų Jūs man padėjote kurti, jei ir toliau būsite tokie nuostabūs, – stengsiuosi džiuginti Jūsų kasdienybę“, – pasirašęs Šiaulių miesto garbės piliečių knygoje kalbėjo naujasis garbės pilietis Sigitas Vaičiulionis.

Muzikinės pertraukėlės metu muzikos skambesiu dalijosi Šiaulių pučiamųjų orkestras – bene ilgiausiai mieste gyvuojantis profesionalus muzikinis kolektyvas. Prieš 7 metus pradėjęs vadovauti šiam orkestrui Maestro Sigitas Vaičiulionis parengė įvairių koncertinių programų, intensyviai dirbo, jog kartu turėtų galimybę realizuoti visas kūrybines mintis.

„Kuomet yra kultūra, kaip šiandien čia, jaučiame, kad išnyksta visos ribos tarp profesijų, pomėgių ir asmenybių. Jokia šalis negalėtų egzistuoti be kultūros, kurią kuria visuomenė. Džiugu, kad Šiauliuose yra labai daug žmonių, kurie savo gyvenimą paskiria bendro gėrio kūrimui, na, o šiandien turime dar vieną progą šiems asmenims padėkoti“, – ceremonijos metu kalbėjo miesto meras Artūras Visockas. Jis visus susirinkusiuosius pakvietė pasitikti naująjį miesto garbės pilietį atsistojus ir skambant plojimams.

Antrojoje ceremonijos dalyje įteiktas Auksinio šaulio padėkos ženklas

Antroji ceremonijos dalis prasidėjo dar vieno pagarbos simbolio – Auksinio šaulio padėkos ženklo įteikimu. Gryno aukso padėkos ženklas pradėtas teikti nuo 2015 metų. Iki šiol Auksinio šaulio padėkos ženklą yra gavę 21 iškilus įvairių sričių atstovas.

Šiais metais auksinį miesto simbolį meras Artūras Visockas įteikė Romualdui Žukauskui, jis atsakingas ir kūrybingas pedagogas, neformaliojo švietimo mokytojas metodininkas, vadovaujantis 12 metų veikiančiam Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestrui „Romuva“. 2019 metais R. Žukauskui buvo suteiktas „Šiaulių miesto metų mokytojo“ titulas. Šis mokytojas meno kalba geba prakalbinti jauną žmogų į rankas paimti bet kokį muzikos instrumentą.

„Džiugu, kad mano darbas yra įvertintas. Labiausiai noriu padėkoti savo mokiniams, kurie kantriai mokosi. Taip pat už visą palaikymą esu dėkingas savo šeimai“, – sakė Romualdas Žukauskas.

Pasibaigus iškilmingai ceremonijai naujam miesto Garbės piliečiui, Auksinio šaulio padėkos ženklo nominantui ir visai Šiaulių kultūros centre susirinkusiai publikai dovanotas puikus koncertas. Lietuvos ir užsienio šalių kompozitorių muziką atliko solistė Viktorija Miškūnaitė bei Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunieji talentai, Šiaulių pažiba – berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ – ir maestro Vilhelmo Čepinskio vadovaujamas Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“.

Garbės piliečio biografija. 

Mero padėjėja Alaina Štreimikytė.

 

Vitalio Lebedžio nuotr.