Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiaulių oro uostas įgauna antrą kvėpavimą: 2021-uosius baigė pelningai, išnuomojo 100 proc. aerodromo teritorijos

Ilgiausią Baltijos šalyse kilimo-tūpimo taką turintis tarptautinis Šiaulių oro uostas 2021-uosius baigė pritraukęs investuotojus į visus verslui skirtus sklypus aerodromo teritorijoje. Tuo atveju, jei bus patvirtintas paskutinio 2 hektarų ploto sklypo nuomos aukciono laimėtojo atitikimas nacionalinio saugumo interesams, visi aerodromo teritorijoje esantys sklypai bus įveiklinti.

Šiaulių oro uosto direktorė Aurelija Kuezada sako, kad, preliminariais duomenimis, 2021-ieji buvo antri iš eilės pelningi metai, tačiau tikslus pelnas paaiškės pasibaigus auditui. Jos teigimu, nuosekli ir kryptinga verslo pritraukimo strategija leidžia fiksuoti ne vienerius metus siektą rezultatą – griežtai saugomoje oro uosto teritorijoje išnuomota 100 proc. sklypų.

„Šiaulių oro uoste jaučiama vis daugiau gyvybės. Daug potencialo ir išskirtinę infrastruktūrą turintis oro uostas tapo vertinamas kaip puiki vieta imtis įvairių su aviacija susijusių veiklų ir jas plėtoti. To buvo atkakliai siekta ne vienerius metus. Juo labiau, kad investuotojų pritraukimas nėra vien komercinis oro uosto interesas. Oro uosto savininkės Šiaulių miesto savivaldybės įsitraukimas ir nuolatinė pagalba tik patvirtina, kad miestas yra svetingas investicijoms ir siekia tapti nauju tarptautiniu aviacijos kompetencijų centru“, – sako A. Kuezada.

Planuojama, kad paskutinio Šiaulių oro uosto sklypo aukciono laimėtojas bus paskelbtas gavus Nacionalinės saugumo komisijos pažymą ir pritarimą, kad oro uosto teritorijoje šis gali vykdyti veiklą. Tuomet įsigalios ir tarp aukciono laimėtojo bei oro uosto jau pasirašyta žemės sklypo nuomos sutartis.

Paskutine galimybe plėtoti veiklą išnaudojant oro uosto infrastruktūrą lieka 2,3 hektaro ploto sklypas prie pat aptvertos aerodromo teritorijos. Šiam sklypui išnuomoti šiais metais taip pat bus skelbiamas aukcionas.

Šiaulių oro uoste jau kurį laiką vyksta intensyvūs bendrovės „Aviatic MRO“ orlaivių techninės priežiūros ir remonto centro statybų darbai. Be to, strateginė „Aviatic MRO“ partnerė Izraelio aviacijos ir kosmoso įrangos gamintoja „Israel Aerospace Industries“ teigiamai užbaigė 11 mėnesių trukusį išsamų teisinį ir finansinį Lietuvos įmonės veiklos auditą (angl. due diligence).

„Į žemės darbus Šiaulių oro uoste jau esame investavę apie 2 mln. eurų, taip pat užsakyta 7 mln. eurų vertės įrangos. Pavasarį pradėsime ir tuos angaro įrengimo darbus, kuriems atlikti reikia teigiamos oro temperatūros. Angaras turėtų pradėti veikti jau vasaros pabaigoje, tuomet ir pradėsime aktyvią veiklą. Mūsų strateginė partnerė Izraelio bendrovė „Israel Aerospace Industries“ pernai gruodį užbaigė beveik metus trukusį mūsų veiklos auditą. Jis patvirtino, kad atitinkame užsienio partnerės keliamus standartus. Šis auditas buvo būtinas etapas ketinant plėtoti partnerystę orlaivių konversijos bei kituose bendruose projektuose“, – teigia bendrovės „Aviatic MRO“ vadovas Povilas Padaiga.

„Aviatic MRO“ į angarą Šiaulių oro uoste investuos apie 20 mln. eurų. Be to, įmonė ir šiems metams išsinuomojo didžiąją dalį tarptautinio oro uosto siūlomo orlaivių parkavimo ploto. Orlaivių parkavimas oro uostui padėjo atsitiesti 2020 metais prasidėjus COVID-19 pandemijai, dėl kurios didelė pasaulio orlaivių parko dalis buvo priversta nusileisti ant žemės.

Tarp pernai į Šiaulių oro uostą atėjusių verslų yra Lietuvos kapitalo bendrovė „J&C Aero“, čia suplanavusi apie 5 mln. eurų investicijas. Ji ketina statyti angarą, skirtą orlaivių projektavimui, modernizavimui ir ardymo darbams. 

Į krovinių gabenimą besiorientuojančiame oro uoste pernai įsikūrė Lietuvos kapitalo krovinių ekspedijavimo įmonė „Rava Cargo“, oro uosto teritorijoje atidariusi atviro tipo muitinės sandėlį ir tapusi vienintele komercinių krovinių operatore Šiaulių oro uoste.

Pasak Šiaulių oro uosto vadovės A. Kuezados, dėl savo specifikos ir šalia reziduojančių NATO oro pajėgų, oro uostas nesiekia užsiimti keleivių gabenimu, tačiau krovinių pritraukimas lieka vienas didžiausių oro uosto prioritetų.

„Į oro uostą dirbti atėję verslai yra susitelkę į įvairias aviacines veiklas. Tačiau mes neužmirštame ir dar vieno tikslo: Šiaulių oro uostas turi išnaudoti savo unikalius privalumus ir atsirasti krovinių gabenimo maršrutuose. Krovinių gabenimo paklausa auga, esame pasiryžę dėl jų konkuruoti“, – tvirtina oro uosto direktorė.

2020 metais Šiaulių oro uosto grynasis pelnas sudarė 46 tūkst. eurų.

Apie tarptautinį Šiaulių oro uostą:

Tarptautinį Šiaulių oro uostą valdo Šiaulių miesto savivaldybės įmonė „Šiaulių oro uostas“, teikianti antžeminio orlaivių, keleivių ir krovinių aptarnavimo, žemės nuomos ir kitas paslaugas. Pasinaudojant ilgiausiu Baltijos šalyse – 3,5 km ilgio – kilimo-tūpimo taku oro uostas gali priimti ypač didelius bei pakrautus lėktuvus. 

Šiaulių oro uostas taip pat yra vienintelis regione, turintis sertifikuotą veterinarinį sandėlį su laboratorija, ir vienintelis, per kurį oro transportu eksportuojami gyvūnai. Nuo 2004 Šiaulių oro uoste reziduoja NATO oro policija. Šiuo metu oro uoste dirba 13 darbuotojų. 

Pagal BNS Spaudos centro informaciją