Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Šiauliuose iškils naujas sporto maniežas

Duota simbolinė pradžia beveik 18 milijonų kainuosiančiam naujam sporto objektui. Greta Šiaulių arenos maždaug per dvejus metus turėtų būti pastatytas naujas futbolo ir regbio maniežas.

Startuoja įspūdinga investicija į Šiaulių miesto sporto infrastruktūrą. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, kiti esami ir buvę savivaldybės vadovai, rangovai ir regbio bei futbolo federacijų vadovai pasirašė simbolinę, statybų pradžiai skirtą deklaraciją ateities kartoms.

 

„Šiaulių miesto vardas Lietuvos sporto bendruomenei yra gerai žinomas jau daugelį dešimtmečių. Stiprios regbio ir futbolo  tradicijos lemia aukštus šių sporto šakų rezultatus. Uždaras futbolo ir regbio maniežas ilgus metus tarnaus miesto bendruomenei populiarindamas bei skleisdamas šių sporto šakų idėjas, skatins jaunosios šiauliečių kartos domėjimąsi sportu, kels sporto lygį bei kultūrą, skatins aukštų rezultatų siekį“, – rašoma deklaracijoje.

 

Pirminė idėja, kad Šiauliams reikia tokio maniežo, kilo beveik prieš 20 metų. Per tą laiką idėja buvo vystoma, kol pagaliau prieita iki statybų etapo. Miesto mero Artūro Visocko iniciatyva prieš metus buvo parengtas naujo sporto maniežo (J. Jablonskio g. 14) statybos projektas ir gautas leidimas statybai. Techninį projektą parengė – UAB „Bendrieji statybų projektai“. Šių metų gegužės 14 d. buvo pasirašyta futbolo ir regbio maniežo rangos darbų sutartis. Projektą numatyta įgyvendinti per dvejus metus. Statybos rangovas - UAB „Veikmės statyba“.

 

„Labai šviesi diena Šiauliams. Mums teko didelis įsipareigojimas šitą objektą pastatyti tinkamai, nes už to yra Šiaulių ir Lietuvos sportinės viltys, kalbant apie futbolą ir regbį pasirinkusius vaikus. Tai kas dabar vyksta, labai patiktų Stasiui Šalkauskiui, kurio 138 gimtadienį ką tik paminėjome. Jis teigė, kad greta mokslo, proto lavinimo, būtinai turi būti ir kūno kultūra, kitaip tariant – užtikrintas asmenybės vystymosi balansas“, – sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.  

 

Renginio metu įvyko ir graži simbolinė akcija. Susirinkę regbio ir futbolo bendruomenių atstovai, profesionalūs žaidėjai ir vaikai, per rankas siuntė regbio ir futbolo kamuolius, kuriuos Šiaulių meras perdavė rangovui – UAB „Veikmės statyba“ direktoriui Mantui Bagdonavičiui. Šie kamuoliai į aikštelę grįš jau atidarytame sporto manieže.

Manieže bus įrengta pilnų matmenų futbolo/regbio aikštė, 4 rūbinės sportininkams, dvi teisėjų rūbinės, fizinio parengimo salė, sporto inventoriaus patalpos, metodinė patalpa, dopingo kontrolės kambarys ir medicininė patalpa, kabinetai personalui, konferencijų salė, prekybos erdvė.

Bendrasis pastato plotas – 11 745 m², aukštis – 26 m. Maniežas talpins 1000 žiūrovų.

Pagal pasirašytą sutartį, futbolo ir regbio maniežo statyba ir įrengimas kainuos – 17,8 mln. eurų.

 

 

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis