Šventę nuotaikingai pradėjo Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos tautinių šokių kolektyvas „Romuvėlė“ (šok. vad. Lina Lesickienė, kl. vad. Laura Palivonienė), kuris žiūrovus pradžiugino dviem šokiais – „Jurgeli meistreli“ ir „Pupos“. Palydėjus šokėjus audringais aplodismentais, renginys tęsėsi sveikinimais ir apdovanojimais.
Į šį renginį buvo pakviesti miesto 3–4 klasių mokinių lietuvių kalbos ir matematikos olimpiadų dalyviai, juos parengę mokytojai. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė ir Švietimo centro metodininkė Regina Simulikienė įteikė diplomus olimpiadų nugalėtojams, padėkas jų mokytojams.
Po sveikinimų ir apdovanojimų mokiniai dalyvavo inžineriniame iššūkyje, kuriame ne tik sužinojo, kaip veikia Archimedo dėsnis, bet ir patys konstravo plaustus, turinčius išlaikyti kuo didesnį svorį. Kiekviena komanda turėjo nupiešti brėžinį, aprašyti savo idėją, pasirinkti konstrukcines medžiagas, o tuomet sukonstruoti plaustą. Iššūkį „Kodėl plaukia laivai?“ parengė ir vedė Šiaulių techninės kūrybos centro ugdymo skyriaus vadovė Julija Muningienė. Šių metų mokslo maratono dalyvių plaustai buvo vertinami ne tik pagal techninius parametrus, bet ir kūrybiškumą, dizainą bei inžinerinį mąstymą. Mokiniai varžėsi penkiose nominacijose: „Didžiausio svorio čempionai“, „Gudriausio dizaino išradėjai“, „Stilingiausias plaustas“, „Netikėčiausios idėjos kūrėjai“ ir „Geriausias brėžinys“.
Šis renginys tapo gražiu Šiaulių miesto partnerystės tarp švietimo ir verslo pavyzdžiu – nominacijas mokiniams įsteigė įmonės ir organizacijos, aktyviai palaikančios ugdymo inovacijas: UAB „Jupojos technika“, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių technologijų mokymo centras, ADB „Compensa Vienna Insurance Group“ ir „Artilux NMF“. „Mokinių kūrybiškumas buvo neįtikėtinas – vieni statė plaustus su vėliavėlėmis, kiti kūrė itin plačius pagrindus stabilumui, dar kiti išbandė kelių aukštų platformas. Tai buvo ne tik fizikos, bet ir loginio mąstymo, planavimo bei bendradarbiavimo pamoka“, – teigė Gediminas Trijonis, draudimo bendrovės ADB Compensa regiono vadovas.
Renginys parodė, kaip inžinerinis ugdymas gali būti įtraukiantis, smagus ir lavinantis. Vaikai sprendė realias problemas, kūrė, bandė, klydo ir mokėsi – kaip tikri inžinieriai. Dėkojame visiems olimpiadų dalyviams už jų pastangas, smalsumą ir atkaklumą, o mokytojams – už tai, kad kasdien įkvepia savo mokinius pažinimo džiaugsmui.
Renginį organizavo Šiaulių švietimo kompetencijų centras, Šiaulių techninės kūrybos centras ir Šiaulių miesto pradinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio taryba.
Laura Palivonienė, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja
Vitalio Lebedžio nuotraukos