Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Apie šalių kultūrą – žodžiu, vaizdu, daina, šokiu

Kas Europos Sąjungos šalis vienija ir skiria? Kuo tautų kalbos panašios ir savitos? Į šiuos klausimus sėkmingo atsakymo formulės ieškojo Lieporių gimnazijoje vykusio nuotolinio ,,Erasmus+“ projekto „The Family We Call Europe“ dalyviai. 

      Jungtinė antrų gimnazijos klasių komanda dalyvavo Ispanijos organizatorių rengtose virtualiose veiklose. Projekto tikslas –  išsiaiškinti, kuo Europos šalių kalbos unikalios, kokie yra kalbų  skirtumai ir panašumai, kas giminiškas kalbas jungia į vieną kultūrinę Europos bendruomenę. Projekto organizatoriai ispanai Lietuvos, Lenkijos, Graikijos dalyviams pristatė pietinės Ispanijos regioną ir savo tarptautinę mokyklą. Po virtualaus turo dalyviai vieni su kitais susipažino bendraudami grupėse. Viena iš užduočių – neištarus nė žodžio suvaidinti nurodytas situacijas. Žiūrėdami nufilmuotas situacijas mokiniai spėjo, kas  rodoma. Išvada aiški - pasitelkę kūno kalbą vieni kitus puikiai galime suprasti ir be žodžių. Komandoms reikėjo atlikti ir namų darbus  -  parengti pristatymą apie gimtosios kalbos alfabetą. Klausant pristatymų paaiškėjo, kokios unikalios ir giminiškos yra Europos kalbos. Ypač daug išradingumo prireikė kuriant Europos kilmę aiškinančius mitus. Pasitelkę mitologijos žinias  ir dirbdami grupėse mokiniai kūrė vaizdžius pasakojimus ir  filmus.

      Paskutinę dieną dalyviai turėjo unikalią progą išbandyti, ar lengva kalbėti ispaniškai, graikiškai, lenkiškai, o ypač lietuviškai.  Mokiniai sveikino vieni kitus su gimtadieniu, sudarė pirkinių sąrašą, ieškojo giminiškų žodžių, dainavo pasirinktą karaokės dainą viena iš projekto dalyvių kalba. Klausytis ispanų atliekamos kalėdinės dainos lietuviškai buvo itin malonu! Projekto veiklų pabaigoje laukė staigmena –  Ispanijos flamenko šokėjos pasirodymas. Visos šalių komandos prisijungė prie draugiško būrio ir mokėsi šokti tradicinius ispanų šokius. 

Projekto dalyviai suprato, kad naujos patirtys ir vertingos žinios - raktas, atveriantis duris į sėkmingą Europos šalių bendradarbiavimą. Projekto dalyvių – mokytojų ir mokinių - įgyta patirtis bus naudinga vykdant įvairias veiklas gimnazijoje, be to, tai puiki galimybė tobulinti užsienio kalbos vartojimo įgūdžius, ugdyti kūrybiškumą, plėsti tolerancijos ribas.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+“ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios  informacijos pateikimą ir naudojimą.

Sigita Valuckienė, projekto koordinatorė

Erasmus+Programos logotipas