Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Atskleiskite, ką slepia žymiojo Saulės miesto pastatai

Nors savo miesto gatvėmis slankiojame kasdien, retai pakeliame akis nuo pilko grindinio. Tai padarius, mūsų laukia ne kas kita, kaip tikra, gyva, retos ir išskirtinės architektūros galerija apie kurią net neįtarėme: nuostabi panorama, atsiverianti nuo Šiaulių vandens bokšto, klaidūs ir stebinantys Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos koridoriai, neorenesanso estetika žavinčios Chaimo Frenkelio vilos ir odų fabriko teritorijos paslaptys, ar visuomenės pamiršti, bet vis dar saugomi ir nostalgija dvelkiantys „Šiaulių baldų“ parduotuvėje esantys įmonių logotipai. Jau netrukus visi šie, ir dar daugiau Šiaulių architektūros perliukų atvers savo duris tiems, kurie drįs į jas pasibelsti. Viskas, ko reikia rugsėjo 24-25 d. užsukti į juos architektūros projekto „Pastatai kalba. Šiauliai“ metu.

„Pastatai kalba“ – tai „Architektūros fondo“ jau trečią kartą organizuojami atviros architektūros savaitgaliai mažesniuose Lietuvos miestuose. Aplankęs Panevėžį ir Palangą, šiemet festivalis savo žvilgsnį nukreipė į Šiaulius, turinčius nemažai vertingos ir išskirtinės architektūros. Festivalio metu miesto gyventojai ir svečiai bus kviečiami į nemokamas savanorių-gidų vedamas ekskursijas. Jų metu jie turės galimybę apsilankyti ne tik visiems gerai pažįstamų pastatų patalpose, bet ir apžiūrėti dar nematytus, slaptus ir nežinomus jų kampelius, susipažinti su architektūrinės estetikos subtilybėmis ir išgirsti ne tik sausus faktus, bet ir labai gyvas istorijas iš pastatuose ūžusios kasdienybės.

„Autentiški pastatai kuria ne tik miesto įvaizdį, bet ir nuotaiką. Ar kada pagalvojote: jei nebūtų prekybos centro „Saulės miestas“ ar tikrai Šiauliai būtų vadinami Saulės miestu, švytinčiu ir stebuklingu ne tik išore, bet ir vidumi?“ – retoriškai klausia vienas iš festivalio programos kuratorių architektas Dalius Puzinas. Architektūra, nors dažnai nepastebima ir išnykstanti kasdieniame šurmulyje, sudaro ypač didelę miesto kultūrinio identiteto ir savęs suvokimo dalį. Tai tampa ypač aktualu, jei į architektūros unikalumą ir vertę dar nebuvo atkreiptas gyventojų žvilgsnis.

Lankytojams gerai žinomi XX-XXI a. pradžios pastatai pasirodys naujoje šviesoje ir iškils kaip svarbūs miesto elementai. Festivalio dalyviai bus kviečiami susipažinti su pastatų ir aplinkos santykiu; jų autoriais, atsiradimo priežastimis ir istorija; jų svarba miestui, gyventojams ir Šiaulių plėtrai. Be to, nemokamų ekskursijų metu bus supažindinama su pikantiškais architektūros užkulisiais,  dažnai taip ir liekančiais tarp keturių pastato sienų.

Šiaulius atrasti iš naujo vilios net penkiolika išskirtinių pastatų.. Lankytojai bus kviečiami iš naujo atrasti Šiaulių rajono savivaldybės pastatą, Medžiotojų ir žvejų draugijos namus, Pašto rūmus, Šiaulių apskrities priešgaisrinę gelbėjimo stotį, Šiaulių banką, viešbutį „Šaulys“, pakilti į Šiaulių vandentiekio bokštą ir aplankyti dar daug kitų architektūriškai svarbių miesto objektų.

Visi projekto metu vykstantys renginiai ir ekskursijos yra nemokami ir atviri visiems.

Išgirsti dar negirdėtas Šiaulių istorijas ir iš naujo atrasti miesto erdves „Pastatai kalba. Šiauliai“ kvies rugsėjo 24–25 dienomis.

„Pastatai kalba. Šiauliai“ organizuoja savanoriška, nevyriausybinė ir ne pelno siekianti viešoji įstaiga „Architektūros fondas“. Organizacijos veiklą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba. Šiauliuose prie renginio prisideda partneris  –  Šiaulių turizmo informacijos centras.

Projektą iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.

Norbert Tukaj nuotrakos

Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas