Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Balandis - seksualinio smurto prevencijos mėnuo

Ne visi žmonės išgyvena seksualinį smurtą, tačiau beveik visi yra susidūrę su situacija, kai buvo netinkamo elgesio stebėtojais (-omis).

Seksualinis smurtas gali reikštis įvairiai: nepageidaujamais prisilietimais ar  komentarais, seksualiniu priekabiavimu ar kitokiu seksualinio pobūdžio elgesiu.  Tai, deja, vis dar išlieka latentiniais nusikaltimais, kurie neretai nutylimi dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo.

Atsakomybė už seksualinį smurtą priklauso smurtavusiam asmeniui, tačiau mes, kaip visuomenė, galime imtis veiksmų siekdami prievartos kultūrą paversti pagarbos kultūra.

Galime nubrėžti ribą tarp elgesio, kuris mūsų visuomenėje yra priimtinas ir sveikas, ir elgesio, kuris toks nėra. Užkirsdami kelią nusikaltimui kuriame saugesnę visuomenę.

Balandis – seksualinio smurto prevencijos mėnuo, skirtas atkreipti dėmesį į šią neretai kitų smurto formų šešėlyje slypinčią smurto formą. Kviečiame kalbėti, dalintis ir nebijoti prabilti.

Šių metų temaglaudžios ir vieningos bendruomenės, galinčios prisidėti prie saugesnės aplinkos, kurioje nukentėję asmenys nebijo prabilti ir kreiptis pagalbos, kūrimo.

Visą mėnesį Savivaldybės facebook paskyroje dalinsimės informacija apie seksualinį smurtą, jo prevenciją ir pavyzdžiais, kaip į jį reaguoti priklausomai nuo situacijos, galimybių ir turimų resursų. Nesvarbu, kiek galėjai prisidėti prie seksualinio smurto intervencijos, tavo dėmesys ir pagalba seksualinį smurtą patiriančiam žmogui siunčią svarbią palaikymo žinią ir parodo visuomenei, koks elgesys yra nepriimtinas. Svarbu žinoti, kad pamatę netinkamą elgesį kiekvienas (-a) iš mūsų gali pasirinkti saugiausią būdą reaguoti, kad jį sustabdyti.

Kviečiame jungtis ir kurti saugesnę visuomenę kartu! #prabilk

Daugiau informacijos apie seksualinį smurtą: www.prabilk.lt

Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centro informacija
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas