Birželį drąsiai galima vadinti Jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ mėnesiu – pirmąjį vasaros mėnesį šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami į tris jaunatviškus ir energingus koncertus, kuriuose kiekvienas neabejotinai atras savo favoritą.
Projektas „Šiauliai gyvai“ prisideda kuriant Šiaulių miesto muzikinio gyvenimo veidą. Šiemet festivalis – jau 5-asis. Festivalio dalyvių spektras – labai platus: tai ir šiauliečiai, ir atlikėjai bei grupės iš įvairių Lietuvos miestų, kai kurios iš jų festivalyje svečiuosis nebe pirmą kartą.
„Džiaugiamės, kad mūsų festivalis yra atpažįstamas, laukiamas, dar prieš paskelbiant grupių registraciją gauname užklausų dėl artėjančių renginių. Žiūrovai taip pat dažniausiai jau turi savo numylėtinius. Šiemet festivalyje laukiame ir senbuvių, ir naujų veidų, tad kviečiame atrasti ir pajausti naujus muzikos skonius, atvykti pasisemti geros energijos, palaikyti jaunuosius kūrėjus“, – sako projekto „Šiauliai gyvai“ idėjos autorius, VšĮ „Sielai“ vadovas Gintaras Miltenis.
Festivalis turi savo publiką, auditoriją ir klausytoją, kuris žino, ko tikėtis, ateina gerai nusiteikęs pasileisti plaukus ir pasisemti šelmiškos energijos, motyvacijos, įkvėpimo. Veržlūs, kūrybiški drąsūs – tokie atlikėjai lips ant „Šiauliai gyvai“ scenos birželio 11, 18 ir 25 dienomis Šiaulių amfiteatre. Koncertų pradžia – 17.30 val. Koncertai nemokami.
Trijuose koncertuose po vasaros dangumi iš viso pasirodys 30 grupių ir atlikėjų, dažnas iš jų dalinsis savo kūryba, dalis dalyvių atliks ir daugeliui gerai atpažįstamus hitus.
Birželio 11-ąją „Šiauliai gyvai“ scenoje pasirodys šie atlikėjai bei grupės: „Šalts rūsys“, Dovilė Karpiūtė, „Pymper“, „Krize“, „Griliažas“, „Backstage“, Imanuelis Kantas“, „geck“, „Sintetinė meilė“, „Saulės Dievas“.
Birželio 18-osios koncertuos „Akurdà“, Rokas Šimkus, „Žieminiai batai“, „T.R.P.“, „Exordium“, „Neto“, „Laimę Nešanti Katė“, „Kyla Vėjas!“ ir „PLIÉ“.
Paskutiniame šių metų festivalio koncerte birželio 25 d. savo kūrybą publikai dovanos „OSHIA“, „Diskomfortas“, „GYVA“, Justas Juškevičius, „AKTU“, „Vakaris Mirė“, „Primadona“, „DATA DIEM“, „Diarchija“ ir „Timid Kooky“.
Renginiai vyks Šiaulių amfiteatre – jaunatviškoje ir atviroje miesto erdvėje, muzika užpildys vieną pagrindinių saulės miesto arterijų – bulvarą. Pagrindiniai projekto tikslai – pristatyti jaunųjų autorių kūrybą profesionalioje scenoje, skatinti jaunimo kūrybinį potencialą, ugdyti kūrybines, asmenines ir socialines kompetencijas.
Šiauliuose ir apskrityje užaugo ne vienas garsus muzikos atlikėjas ir kūrėjas, „Šiauliai gyvai“ projektas įrodo, kad miestas ir toliau nepraranda muzikinio savitumo – čia kuria ir savo kūryba dalintis nori daug talentingo jaunimo, kurį galima išvysti ir išgirsti unikalaus festivalio koncertuose.
Birželio mėnesį Šiaulių miesto erdves užpildys gyva muzika, alsuojanti kūrybiškumu ir laisve, kviečianti šėlti ir mėgautis vasara. Gerą koncertų nuotaiką kurs prie vedančiųjų vairo stojantys Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai Severinas Norgaila ir Aidas Matutis.
Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai“ yra reprezentacinis miesto renginys, finansuojamas Šiaulių miesto savivaldybės.
Festivalio organizatorius – VšĮ „Sielai“.
Partneriai: Koncertų salė „Saulė“, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Šiaulių „Juventos“ progimnazija, Šiaulių valstybinė kolegija.
Pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT.
Informaciniai partneriai: „Šiaulify“, „Etaplius“, „Miesto naujienos“.
Festivalio draugai: Šiaulių skautų tuntas, UAB „Lasegra“, GRAVIRUOTI.LT, MV „GROUP“ (Gubernijos gira), UAB „Rūta“, UAB „Saulės dukros“, UAB „Elitus“, Park Hotel Šiauliai“, „Toi Toi“, garsas-lt.lt, „Šiaulių naktys“, Klubas „Havana“, VšĮ „Rimti veidai“, „IMVISUAL“, Kolega.lt - Audio Video Reklama, Šiaulių turizmo informacijos centras.
Saugumu rūpinasi: ERGO ir Ekskomisarų biuras.
Informaciją teikia festivalio organizatorius – VšĮ „Sielai“