Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Brolių Mindaugo ir Raimondo Rupšių sėkmės istorija

Broliai šiauliečiai Mindaugas ir Raimondas Rupšiai,ieni pirmųjų Lietuvoje įkūrę oficialų CrossFit sporto klubą „SunCity CrossFit“, pradeda vykdyti sertifikuotas naujo pobūdžio visiems patrauklias treniruotes Hyrox.

Kviečiame paskaityti atvirą ir įdomų interviu su Mindaugu Rupšiu.

Mindaugai, kaip į Jūsų gyvenimą atėjo CrossFit‘as? Kaip kilo idėja atsidaryti „SunCity CrossFit“ sporto klubą?

Mes su broliu Raimondu sportuojame nuo pat vaikystės, kaip ir dauguma trenerių, išbandėme daugybę sporto šakų būrelių nuo stalo teniso, regbio iki futbolo, daugiausia domėjomės lengvąją atletiką ir orientavimosi sportu Jaunųjų turistų centre.

Kaip buvome pradėję eiti suaugusiųjų keliu, pradėjome ieškoti funkcinio sporto užsiėmimų, o galimybės Šiauliuose buvo tokios, kad galėjome tiesiog su draugais pažaisti krepšinį kokioje mokyklos salėje arba eiti į tradicinį sporto klubą, ten sportuoti su treniruokliais, bet tai mūsų netenkino. Norėjosi aktyviai sportuoti, kad kūnas būtų funkcionalus. Jeigu nesi profesionalus sportininkas, tai galbūt per didelė kaina atiduoti viską tik vienai fizinei savybei, kaip pvz., ištvermei ir būti bėgiku, bet neturinčiu jėgos stumti ar kelti svorius, arba atvirkščiai – užsiimti jėgos trikove, bet jau bėgioti būtų sunku, todėl nesinorėjo prarasti galimybės būti stipriam įvairiapusiškai. Nežinojome tiksliai, ko norime, bet tikslas buvo viską sujungti, todėl pradėjome domėtis. Ėmę atsidaryti sporto klubai, kurie pradėjo miksuoti – mišrių kovos menų su fiziniu pasirengimu, bet tai vis tiek nebuvo tai, ko mes norėjome. 2016 m. sausio mėnesį vienu metu gimė idėja, užsidegė lemputė (šypsosi), kad reikia atsidaryti tokį sporto klubą, kokie veiklia Jungtinėse Amerikos Valstijose, apie kuriuos sužinojome iš interneto, matėme Youtube daug vaizdo įrašų, tačiau iki galo net nesupratome, kas tai per sportas, tokio pas mus nebuvo.

Kada Jūsų sporto klubas „SunCity CrossFit“ atvėrė duris?

Kai 2016 m. vasarį įtvirtinome šią sporto klubo idėją, visus metus vyko aktyvūs pasiruošimo darbai. Nieko nelaukę pradėjome ieškoti patalpų, sertifikuotos įrangos, iškart susiradome trenerių sertifikavimo mokymus, kuriuos organizuoja CrossFit išradėjai amerikiečiai. Pirmieji mokymai vyko Didžiojoje Britanijoje. Dalyvavome parodose, reklamavome CrossFit sporto šaką, reklamavomės patys ir didinome šios sporto šakos žinomumą. 2017 m. sausio mėnesį atsidarėme savo sporto klubą „SunCity CrossFit“. Turėjome didelių iššūkių, nežinojome, kaip mums seksis, tačiau viskas gan sėkmingai susiklostė ir gyvuojame jau beveik 8 metus. Klube dirba 6 treneriai, 4 iš jų yra sertifikuoti Crossfit treneriai.

Kas gi tas CrossFit‘as?

Supratome, kad pagrindą sudaro trys pagrindinės dalys – sunkioji atletika, gimnastika ir ištvermė, ir visa tai mums puikiai tiko, nusprendėme, kad nesiblaškysime ir neieškosime nieko naujo, nes to pas mus tiesiog dar nebuvo, o kiekvienas treneris įneša vis tiek dalelę savęs. Ši sporto šaka gali būti adaptuota bet kokio amžiaus ir pajėgumo žmogui. Mūsų sporto klube vyksta tik grupinės treniruotės ir asmeninės. Grupinėse treniruotės yra limituotas žmonių skaičius, negali būti daugiau kaip 12 asmenų, nes siekiame išlaikyti kokybę ir skirti laiką kiekvienam individualiai.

Kiek Lietuvoje šiuo metu veikia sertifikuotų CrossFit sporto klubų?

Lietuvoje veikia penki CrossFit sporto klubai, o „SunCity CrossFit“ yra vienintelis Šiaurės Lietuvoje sertifikuotas šios sporto šakos klubas.

Šiuo metu skelbiate naujieną, kad esate pirmieji Šiaulių mieste oficialūs ne tik CrossFit, bet ir Hyrox atstovai Lietuvoje, o nuo lapkričio 6 dienos renkate naujas grupes norintiems užsiimti Hyrox sporto šaka. Kas tai?

Pirmą kartą šiemet dalyvavome Hyrox  varžybose užsienyje, mūsų klubo nariams ir draugams labai patiko ši sporto šaka. Varžybos vyksta didelėje uždaroje patalpoje, kurioje yra bėgimo takas ir erdvė užduotims atlikti. Varžybų principas – bėgimas 8 kartus po 1 km ir užduočių atlikimas tarp bėgimų. Varžybos patrauklios tuo, kad reikia atlikti įvairias užduotis, kurios nereikalauja specifinio pasirengimo, nes nėra sunkiosios atletikos pratimų su dideliais svoriais ar gimnastikos pratimų ant skersinio. Galima dalyvauti individualioje, porinėje, estafečių įskaitoje. Šioms varžyboms galime ruoštis salėje ir bėgiodami, kad ir bulvare, kuriame ir yra mūsų sporto klubas.

Sporto skyriaus vyr. specialistė Indrė Bubelytė

Sporto klubo vadovų asmeninio archyvo nuotraukos.

Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas