Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Būti „eTwinning“ mokykla

Mokyklos, apdovanotos "eTwinning" mokyklos ženklu, yra "eTwinning" pasaulio lyderės. Šios mokyklos Europos lygmeniu yra oficialiai pripažįstamos sektinais "eTwinning" programos pavyzdžiais. „eTwinning“ mokyklos sudaro mokyklų lyderių tinklą, kurių pavyzdžiu kviečiamos sekti ir kitos Europos mokyklos. 

Svarbu žinoti, jog siekiant "eTwinning" mokyklos ženklo, vertinamas ne pavienių "eTwinning" programos dalyvių, bet visos mokyklos, kurioje viena kryptimi dirba mokytojai ir vadovai, įsitraukimas bei atsidavimas. 

Teikiant paraišką "eTwinning" mokyklos ženklui gauti - svarbūs šie elementai:

  • Pasidalytoji lyderystė. Visi bendruomenės nariai suvokia dalyvavimo projektinėje veikloje svarbą mokytojui, mokiniui, mokyklai, todėl projektinės veiklos reikšmingumas apibrėžiamas bendrose įstaigos dokumentuose, tokiuose kaip strateginis planas ar metinė veiklos programa.
  • Bendradarbiavimas ir komandinis darbas. Mokytojai dirba kartu, planuodami „eTwinning“ bei kitą pedagoginę veiklą. Jie dalinasi savo patirtimi ir praktika su kolegomis mokykloje bei už jos ribų.
  • „eTwinning“ mokyklų mokiniai – pokyčių agentai. Mokiniai labai svarbi „eTwinning“ projektų dalis. Projektai daromi jiems ir kartu su jais. Mokiniai atlieka svarbų vaidmenį, kuriant „eTwinning“ projektus bei juos įgyvendinant. Būtent mokiniai renkasi projektų temas, veiklas ir skelbia žinią, jog „eTwinning“ projektai įgalina pokyčius.
  • Įtrauktis ir inovacijos. „eTwinning“ mokyklos aktyviai ieško būdų sukurti įtraukią aplinką visų gebėjimų mokiniams, o „eTwinning“ mokyklų mokytojai įsipareigoja nuolat tobulėti ir būti besimokanti organizacija, taikantis inovatyvius, šiuolaikinio vaiko poreikius atitinkančius ugdymo būdus bei metodus.
  • Būti pavyzdžiu kitoms mokykloms. „eTwinning“ mokyklos – „eTwinning“ pasaulio lyderės, savo pavyzdžiu įkvepiančios vietos mokyklas rengti „eTwinning“ projektus, juos įgyvendinti ir siekti reikšmingų ugdymo pokyčių savo organizacijose.

Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“ jau ketvirtą kartą tampa „eTwinning“ mokykla už savo aktyvią projektinę veiklą apdovanota tarptautiniu „eTwinning“ mokyklos ženklu.

Lopšelio-darželio ugdytiniai dažnai įtraukiami į įvairias temas gvildenančius „eTwinning“ projektus. Vienas iš paskutiniųjų projektų - „Let‘s code“, kurio siekis, žaidžiant perprasti kodavimo pagrindus jau ikimokykliniame amžiuje. Projekto „Let‘s code“ trukmė – keturi mėnesiai, mėnesį skiriant kodavimo užduotims popieriaus lape, dar mėnesį kodavimui ant grindų, mokantis pagrindinių krypčių: pirmyn, atgal, dešinėn, kairėn ir galiausiai koduojant robotais Bee-bot, Kubo, Kubeto, Mini sphero. Projekte numatytos projekto partnerių bendradarbiavimo užduotys, keičiantis kodavimo užduotimis, taip pat renginys vaikams bei jų tėvams kodavimo tema.

„eTwinning“ projektai įkvėpia veikti!

Straipsnio autorė 

Laura Bajoriūnė,

Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ socialinė pedagogė,

„eTwinning“ programos ambasadorė Šiaulių regione

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dainutė Dubinienė