Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Gimtuosiuose Šiauliuose lankėsi Kamilė Nacickaitė

Šiaulių miesto vicemeras Justinas Švėgžda ir Sporto skyriaus vadovas Gintaras Jasiūnas pakvietė susitikti šiaulietę Kamilę Nacickaitę, kuri po ką tik laimėtos Prancūzijos moterų krepšinio taurės, rado laisvą valandą pokalbiui, prieš išvykdama į pasiruošimo stovyklą ir kontrolines rungtynes, kur turės persiorientuoti iš krepšinio 5 x 5 į krepšinio 3 x 3 subtilybes.

Susitikimo metu Kamilė papasakojo, kad dar vaikystėje žavėjosi krepšiniu, buvo Kauno „Žalgirio“ fane, turėjo savo „dievukus“. Vėliau, išbandžiusi daugybę sporto šakų, atrado merginų krepšinį, kuris jai labai patiko ir tiko. Kamilės krepšinio karjera prasidėjo Krepšinio akademijoje „Saulė“, o pirma trenerė buvo Jūratė Bertulienė. Dar paauglystėje Kamilė išvyko mokytis ir sportuoti į Jungtines Amerikos Valstijas, ten 2008 m. baigė Auroros Redžio Jėzuitų vidurinę mokyklą Kolorado valstijoje. 2012 m. baigė Drekselio universitetą, kuriame buvo moterų krepšinio komandos lydere. Po studijų žaidė įvairiuose Europos moterų krepšinio klubuose Italijoje, Turkijoje, paskutinį sezoną praleido Prancūzijos Buržos miesto klube „Tango Basket“. Kamilė pasakojo, kad Prancūzijoje jai labai patiko žaisti, nes praktiškai visuomet varžybas stebi 4–5 tūkstančiai moterų krepšinio sirgalių ir tai sukuria neapsakomą atmosferą.

Lietuvos moterų 3x3 krepšinio rinktinė pradeda pasiruošimą FIBA 3x3 Paryžiaus Olimpinės atrankos turnyrui, kuris vyks gegužės 16–19 dienomis, Debrecene, Vengrijoje. Norint iškovoti kelialapį, merginoms būtina turnyre užimti 1–3 vietas, nes žaidynėse gali dalyvauti tik 8 komandos: 3 patenka pagal reitingą, po vieną patenka iš mažosioms krepšinio šalims organizuojamų turnyrų ir paskutinės 3 vietos atiteks pasaulinio atrankos turnyro prizininkėms.

Pasiruošimą Lietuvos rinktinės kandidatės pradėjo Kaune, kur žaidė kontrolines rungtynes su Ukrainos nacionaline komanda. Kiek vėliau Lenkijoje lietuvės išmėgins jėgas su šios šalies ekipa, o paskutinis krepšininkių egzaminas prieš Olimpinę atranką vyks Serbijoje organizuojamame tarptautiniame kontroliniame turnyre.

Šiaulietės Kamilė Nacickaitė ir Gabrielė Šulskė kartu su Lietuvos 3 x 3 krepšinio rinktine 2023 metais tapo Europos žaidynių čempionėmis ir Europos moterų krepšinio 3 x 3 trečios vietos laimėtojomis.

Už šiuos aukštus pasiekimus Šiaulių miesto sportininkų apdovanojimuose merginoms buvo įsteigta nominacija „Metų blyksnis“, kurią Kamilei Nacickaitei įteikė vicemeras Justinas Švėgžda.

Sporto sk. informacija/I. Bubelytė

V. Lebedžio ir K. Nacickaitės asmeninio archyvo nuotraukos

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis