Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

į Šiaulius atkeliavo Japonijos paroda

Po įvairius Pasaulio miestus keliaujanti paroda atvyko į Saulės miestą ir eksponuojama Šiaulių dailės galerijoje. Parodos „Kuriama aplinka. Alternatyvus gidas po Japoniją“ atidaryme dalyvavo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Japonijos fondas, Japonijos ambasada Lietuvoje ir Šiaulių dailės galerija kviečia šiauliečius į parodą „Kuriama aplinka. Alternatyvus gidas po Japoniją“ ("Built Environment: An Alternative Guide to Japan"). Nuo 2018– ųjų metų po įvairius Pasaulio miestus keliaujanti ekspozicija jau veikia Šiaulių dailės galerijoje. Parodą, kuri veiks iki kovo 18 d., atidarė Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Čia atidaroma paroda dar nebuvo eksponuota niekur Lietuvoje. Parodoje galite pamatyti 80 objektų iš visos  mūsų šalies. Daugiausia dėmesio čia skiriama pavyzdžiams, kaip žmonės prisitaiko prie gamtinių sąlygų, kartu puoselėja savo tradicijas šalyje, kurioje tokios skirtingos aplinkos sąlygos, kur žmonės patiria įvairiausių stichinių nelaimių. Japonija su Lietuva bendradarbiauja daugelyje sričių, taip pat – ir architektūros. Architektūros ir miestų kūrimo tema dabar ypač svarbi kalbant apie Ukrainos, Turkijos ir Sirijos atstatymą. Lietuva yra prisiėmusi tvirtą įsipareigojimą remti Ukrainą, Japonija taip pat prisidės prie bendros šalių gerovės“, – atidarymo metu kalbėjo ambasadorius Tetsu Ozaki.

Kalbant apie Japonijos architektūrą, ko gero, pirmiausia įsivaizduojami medijoje ir turistiniuose lankstinukuose reklamuojami vaizdai – Osakos pilis, Tokijo imperatoriškieji rūmai, Auksinio paviljono šventykla Kijote ir pan. Tačiau atmetus visuomenės romantizuojamą samurajiškąją Japoniją, galima atrasti ne ką mažiau svarbių ir kerinčių statinių. Ši paroda skatina panagrinėti šiuolaikinius pastatus, jų dinamiškumą, moderniąją erą, kur architektūra susijungia su natūraliais ir dirbtiniais elementais, nauji statiniai tarsi „įpinami“ tarp senųjų, tarp žmogaus daugelį metų kuriamos aplinkos. Parodoje nuotraukomis, tekstais ir vaizdo įrašais pristatoma iš viso 80 pastatų, civilinės inžinerijos projektų ir kraštovaizdžių. Laiko požiūriu paroda apima laikotarpį nuo XIX a. pabaigos iki šių dienų, o geografiniu požiūriu - bent po vieną objektą iš kiekvienos iš 47 Japonijos prefektūrų.  

„Labai smagu, kad su Japonijos ambasada esame sukūrę tokį glaudų tarpusavio ryšį. Bendradarbiaudami dar ir su JAV, Vokietijos ir Izraelio ambasadomis Dainų parke sodinome sakurų parką, taip atiduodami pagarbą žinomiausiam Lietuvoje gyvenusiam japonui Čijunei Sugiharai. Šį rudenį planuojame kartu ir toliau tęsti sakurų sodinimą, kad būtų 101 toks medelis, tiek pat metų šiemet sukanka ir Lietuvos bei Japonijos draugystei“, – kalbėjo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Šiaulių meras, dėkodamas Japonijos ambasadoriui už gražią iniciatyvą, įteikė jam retą monetą su pasaulinio garso objektu – Kryžių kalnu.

Organizatoriai kviečia apsilankyti parodoje ir įsiklausyti į ilgametėje japonų architektūroje užkoduotą šalies vidinį dialogą, nuotraukų pagalba pasinerti į kelionę, kurios metu bus galimybė atrasti visai kitokią Tekančios saulės šalį.

Parodos kuratoriai: Shunsuke Kurakata, Satoshi Hachima ir Kenjiro Hosaka Parodos organizatoriai: Japonijos fondas, Japonijos ambasada Lietuvoje, Šiaulių dailės galerija.

Parodą remia Japonijos fondas, aktyviai plėtojantis tarptautinius kultūrinius mainus ir bendradarbiaujantis su daugiau nei 130 šalių visame pasaulyje. Fondo tikslas – populiarinti Japonijos kultūrą per tradicinio ir šiuolaikinio japonų meno parodas ir padėti geriau pažinti Japonijos kultūrą. Kaip vieną iš tokių veiklų fondas nuolat organizuoja po pasaulį keliaujančias parodas, kurias sudaro meno kūriniai iš fondo kolekcijos. Šių parodų turinys įvairus – nuo tradicinių amatų, paveikslų, fotografijų iki architektūros, dizaino ir pan.

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis