Didžioji Lietuvos mokytojų dalis seka pedagogines naujoves, siekia įgyti naujų žinių ir taikyti jas praktikoje, dirbti šiuolaikiškai. 2025 m. birželio 3–4 dienomis Šiaulių „Dermės“ mokykloje vyko mokytojų organizuota intervizija tema „Kompetencijų ugdymas: nuo teorijos iki praktinio taikymo“. Renginys subūrė pedagogus iš „Dermės“ mokyklos, „Spindulio“ ugdymo centro, „Ringuvos“ mokyklos bei „Santakos“ ugdymo centro. Intervizijos metu mokytojai dalijosi gerąja patirtimi, gilino profesines žinias, diskutavo apie šiuolaikinio ugdymo iššūkius bei galimybes. Renginys išsiskyrė įkvepiančiais pranešimais, kuriuos skaitė Šiaulių „Dermės“ mokyklos pedagogai, kaip pavyzdys:
- „Kompetencijų ugdymas, kaip ilgalaikė investicija: kryptys, strategijos ir poveikis“ – aptarta, kaip nuoseklus kompetencijų ugdymas prisideda prie ilgalaikių mokinių pasiekimų ir asmeninio augimo.
- „Maži dialogai – dideli pasiekimai“ – akcentuota individualaus mokytojo ir mokinio santykio svarba, kasdienės komunikacijos reikšmė;
- „Efektyvi partnerystė: nauda kiekvienam“ – pabrėžta bendradarbiavimo su tėvais, kolegomis bei pagalbos specialistais vertė;
- „Mokinių aktyvinimo pamokoje metodai“ – pristatyti praktiniai būdai, kaip skatinti mokinių įsitraukimą, motyvaciją bei savarankišką mąstymą.
Renginio metu dalyviai klausėsi pranešimų ir aktyviai diskutavo, reflektavo, dalijosi patirtimi apie tai, kaip kompetencijų ugdymas įgyvendinamas skirtingose mokyklose, kokie metodai pasiteisina bei kokių pokyčių siekiama ateityje. Buvo pateikta informacija apie tai, kokios yra mokytojų kompetencijos, kokius gebėjimus patobulino ir kas iš to mokiniams, kokias kompetencijas, gebėjimus dar reikia tobulinti. Intervizija tapo puikiu profesinio tobulėjimo įrankiu, skatinančiu pedagogus bendradarbiauti, ieškoti naujų sprendimų ir ugdymo metodų, gerinančių mokinių pasiekimus bei ugdymo kokybę. Gerosios patirties sklaida vis labiau vertinama ne tik kaip galimybė mokytis iš besidalijančiojo, bet ir kaip galimybė mokytis pačiam besidalinančiam patirtimi.
Šiaulių „Dermės“ mokyklos bendruomenės vardu dėkojame visiems dalyviams už aktyvų įsitraukimą ir tikimės, kad ši intervizija taps tradicija, vienijančia pedagogus bendram tikslui – kokybiškam ir vertybiškai pagrįstam mokinių ugdymui.
Rengė: Inga Zykienė, Giedrė Grigaitienė