Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Lieporių gimnazijoje - „The Family We Call Europe“ dalyviai

Šiaulių Lieporių gimnazijoje vyko ,,Erasmus+“ projekto „The Family We Call Europe“ dalyvių susitikimas. Be Lietuvos, kuriai atstovauja Lieporių gimnazija, veiklose dalyvavo projekto partneriai iš Ispanijos, Lenkijos ir Graikijos.   Pagrindiniai projekto tikslai – gilinti žinias apie ES, ugdyti ir didinti toleranciją, išsiaiškinti bendrus siejančius dalykus bei pristatyti savo unikalumą.

 Pažintį su Lietuva ir jos kultūra projekto dalyviai mokytojai ir mokiniai  pradėjo nuo gimnazijoje vykusios muzikos pamokos, kurioje susipažino su lietuvių liaudies muzikos instrumentais bei patys tais instrumentais kūrė muziką. Padedami technologijų mokytojo Dariaus Dirvelio svečiai patys gamino skudučius, kartu su technologijų mokytoja Živilė Staškauskiene pynė tautines juostas ir gamino vieną iš populiariausių šiltojo metų sezono lietuviškų patiekalų – šaltibarščius.

Projekto dalyviams organizuotos ekskursijos po Šiaulius, Vilnių, Klaipėdą, Palangą, aplankytas Kryžių kalnas. Šiaulių saldainių fabriko ,,Rūta“ šokolado muziejaus dirbtuvėse tiek svečiai, tiek gimnazistai  bent trumpam galėjo pasijusti šokolado meistrais – patys gamino saldumynus ir pasiruošė lauktuves. Pajūryje svečiams įspūdį paliko gintaras ir iš jo liaudies menininkų rankomis sukurti gaminiai. Sužavėjo ir Lietuvos sostinė Vilnius, o daugybę teigiamų emocijų sukėlė apsilankymas Lietuvos muzikos, kino ir teatro muziejuje, kuriame dalyviai persirengė aktoriais ir vaidino. Smagios ir įdomios  ekskursijos praplėtė užsieniečių geografijos žinias, o gimnazistai, pasakodami apie šalį, tobulino praktinius anglų kalbos vartojimo įgūdžius.

Paskutinę projekto veiklų dieną dalyviai tobulino IKT įgūdžius kurdami istorijas apie patirtus įspūdžius dalyvaujant įvairiose savaitė veiklose. Be to,  turėjo galimybę dalyvauti tradicinėje Bendruomenės šventėje, kurios šių metų tema ,,Pasaulio šalys“. Kiekviena klasė  šventei turėjo atlikti namų darbus – pasidomėti pasirinktos šalies kultūra, tradicijomis ir  paruošti tą šalį reprezentuojančių patiekalų stalą. Nauda abipusė - gimnazistai turėjo puikią galimybę ne tik tobulinti komunikavimo užsienio kalba įgūdžius pristatydami valgius, bet ir iš arčiau gyvai susipažinti su ispanų, lenkų, graikų kultūra – svečių komandos taip pat kvietė savo šalies šokiui, pristatė ir ragavo patiekalus bei remdamiesi savo šalies patirtimi vertino jų autentiškumą.

Projekto dalyviai, tobulinę savo kompetencijas įvairiose veiklose,  suprato, kad naujos patirtys ir įgytos žinios prisidės prie  sėkmingo Europos šalių bendradarbiavimo. Be to, tai puiki galimybė, ugdyti kūrybiškumą, plėsti tolerancijos ribas – tai labai naudinga patirtis vykdant tolimesnes veiklas gimnazijoje.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+“ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios  informacijos pateikimą ir naudojimą.

Sigita Valuckienė, projekto koordinatorė

 

 

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dainutė Dubinienė
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas