Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Lieporių gimnazijoje - „The Family We Call Europe“ dalyviai

Šiaulių Lieporių gimnazijoje vyko ,,Erasmus+“ projekto „The Family We Call Europe“ dalyvių susitikimas. Be Lietuvos, kuriai atstovauja Lieporių gimnazija, veiklose dalyvavo projekto partneriai iš Ispanijos, Lenkijos ir Graikijos.   Pagrindiniai projekto tikslai – gilinti žinias apie ES, ugdyti ir didinti toleranciją, išsiaiškinti bendrus siejančius dalykus bei pristatyti savo unikalumą.

 Pažintį su Lietuva ir jos kultūra projekto dalyviai mokytojai ir mokiniai  pradėjo nuo gimnazijoje vykusios muzikos pamokos, kurioje susipažino su lietuvių liaudies muzikos instrumentais bei patys tais instrumentais kūrė muziką. Padedami technologijų mokytojo Dariaus Dirvelio svečiai patys gamino skudučius, kartu su technologijų mokytoja Živilė Staškauskiene pynė tautines juostas ir gamino vieną iš populiariausių šiltojo metų sezono lietuviškų patiekalų – šaltibarščius.

Projekto dalyviams organizuotos ekskursijos po Šiaulius, Vilnių, Klaipėdą, Palangą, aplankytas Kryžių kalnas. Šiaulių saldainių fabriko ,,Rūta“ šokolado muziejaus dirbtuvėse tiek svečiai, tiek gimnazistai  bent trumpam galėjo pasijusti šokolado meistrais – patys gamino saldumynus ir pasiruošė lauktuves. Pajūryje svečiams įspūdį paliko gintaras ir iš jo liaudies menininkų rankomis sukurti gaminiai. Sužavėjo ir Lietuvos sostinė Vilnius, o daugybę teigiamų emocijų sukėlė apsilankymas Lietuvos muzikos, kino ir teatro muziejuje, kuriame dalyviai persirengė aktoriais ir vaidino. Smagios ir įdomios  ekskursijos praplėtė užsieniečių geografijos žinias, o gimnazistai, pasakodami apie šalį, tobulino praktinius anglų kalbos vartojimo įgūdžius.

Paskutinę projekto veiklų dieną dalyviai tobulino IKT įgūdžius kurdami istorijas apie patirtus įspūdžius dalyvaujant įvairiose savaitė veiklose. Be to,  turėjo galimybę dalyvauti tradicinėje Bendruomenės šventėje, kurios šių metų tema ,,Pasaulio šalys“. Kiekviena klasė  šventei turėjo atlikti namų darbus – pasidomėti pasirinktos šalies kultūra, tradicijomis ir  paruošti tą šalį reprezentuojančių patiekalų stalą. Nauda abipusė - gimnazistai turėjo puikią galimybę ne tik tobulinti komunikavimo užsienio kalba įgūdžius pristatydami valgius, bet ir iš arčiau gyvai susipažinti su ispanų, lenkų, graikų kultūra – svečių komandos taip pat kvietė savo šalies šokiui, pristatė ir ragavo patiekalus bei remdamiesi savo šalies patirtimi vertino jų autentiškumą.

Projekto dalyviai, tobulinę savo kompetencijas įvairiose veiklose,  suprato, kad naujos patirtys ir įgytos žinios prisidės prie  sėkmingo Europos šalių bendradarbiavimo. Be to, tai puiki galimybė, ugdyti kūrybiškumą, plėsti tolerancijos ribas – tai labai naudinga patirtis vykdant tolimesnes veiklas gimnazijoje.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+“ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios  informacijos pateikimą ir naudojimą.

Sigita Valuckienė, projekto koordinatorė

 

 

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dainutė Dubinienė
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas