Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Miesto architektūrą atvėręs „Pastatai kalba. Šiauliai“ festivalis sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus

Rugsėjo 24 – 25 dienomis Šiaulių šaligatvius kaitino ne tik vėlyvo rudens saulė, bet ir spartūs smalsių praeivių žingsniai. Daugelis greičiausiai pastebėjo raudonais marškinėliais pasipuošusius savanorius ir prie Chaimo Frenkelio vilos, Šiaulių rajono savivaldybės, vandentiekio bokšto ir daugelio kitų pastatų besibūriuojančias nemažas grupes žmonių. Tai – atvirosios architektūros savaitgalio mažesniuose Lietuvos miestuose „Pastatai kalba“ ženklai. Jo metu miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami apsilankyti, pažinti ir net iš naujo atrasti 15 išskirtinės architektūros objektų. Nemokamų ekskursijų metu lankytojai susipažino su pastatų architektūra ir istorija, dar negirdėtomis, už uždarų durų slėptomis paslaptimis.

Festivalio, trukusio dvi dienas, metu įvyko 7800 apsilankymų pastatuose, buvo pravesta apie 460 nemokamų ekskursijų. 5 ekskursijos buvo surengtos ukrainiečių ir 1 gestų kalbomis, kurios pritraukė apie 100 lankytojų. Ekskursijų metu lankytojai susipažino ne tik su architektūrinėmis subtilybėmis, pateko į uždarus Centrinius pašto rūmus, Televizorių gamyklos valgyklą, išvydo nuostabias VU Šiaulių universiteto freskas. Ir daug kitų įsimintinų vietų. Lankytojai taip pat praplėtė savo architektūrinį žodyną tokiais terminais kaip „holografinis stiklas“, „taikomoji dailė“, „atrijus“, postmodernizmas“, „profilinė plyta“, ir daugeliu kitų.

„Džiaugiuosi, kad renginio metu pavyko atskleisti skirtingus ir charakteringus Šiaulių miesto architektūros sluoksnius, atkreipti dėmesį į tarpukario ar sovietmečio laikotarpiais statytų pastatų vertę bei pažinti juos kūrusių architektų veiklą. Be to, Pastatai kalba. Šiauliai renginio populiarumas, nuteikia optimistiškai ir leidžia suprasti, kad miesto gyventojams ir jo svečiams rūpi architektūra. Tikiuosi, panašūs renginiai pasikartos ateityje ir tai sustiprins Šiaulių, kaip savito, gyvo ir šiuolaikiško miesto įvaizdį!“, - sako „Pastatai kalba. Šiauliai“ turinio kuratorė Aušra Černauskienė.

„Pastatai kalba. Šiauliai“ lankytojus džiugino ne tik nemokamomis ekskursijomis, bet ir architekto dr. Martyno Mankaus paskaita „Kontekstas ir tęstinumas. Postmodernizmo idėjų raiška Šiaulių architektūroje“. Jos metu lankytojai buvo kviečiami susipažinti su Šiaulių objektais, suprasti, kodėl jie laikomi postmodernizmo architektūros pavyzdžiais ir kaip Šiaulių miesto architektūros raiška siejosi su tarptautinėmis architektūros idėjomis.

„Šis festivalis viliuosi pakeitė ne tik mano supratimą apie išskirtinės ir unikalios architektūros gausą Šiauliuose, juk tik pastatai “tyliai tyko būti pastebėti”. Suvokimą ženkliai sustiprino ir dr. Martyno Mankaus paskaita apie miesto postmodernizmą, juk neatsitiktinai ir Šiaulių miesto pavyzdžiais buvo apgintas daktaro laipsnis….“, - sako „Pastatai kalba. Šiauliai“ turinio kuratorius Dalius Puzinas.

„Pastatai kalba. Šiauliai“ organizatoriai dėkoja renginio lankytojams ir visiems mentoriams bei savanoriams, pastatų atstovams, partneriams, rėmėjams, draugams ir visiems prisidėjusiems prie renginio įgyvendinimo. 

„Šiauliai pagaliau gali atsikratyti karo sugriauto, senamiesčio neturinčio miesto statuso. Šiauliai yra unikalūs dėl pokaryje susiformavusių architektūrinių sluoksnių, postmodernizmo, vėlyvojo modernizmo ir kitų, kuriuos miesto veide galime perskaityti ir šiandien. Džiugu, kad Pastatai kalba festivalis sėkmingai įvyko ir tikiuosi jis dar sugrįš ateityje.“ - sako viena iš renginio organizatorių Laura Gintilaitė.

Fot. Benediktas Daučionas, Saulius Prapiestis, Brigita Elena Kudarauskaitė.

„Pastatai kalba“ – tai atviros architektūros savaitgalis mažesniuose Lietuvos miestuose. Tai projektas, suteikiantis galimybę kiekvienam pažinti architektūrą, patirti ir suvokti mus supančios materialios aplinkos kokybės vertę. Pastatuose vyksta ekskursijos, jas veda savanoriai-gidai, architektai bei pastatų atstovai. „Pastatai kalba“ organizuoja savanoriška, nevyriausybinė ir ne pelno siekianti viešoji įstaiga „Architektūros fondas“ kartu su strateginiu partneriu – Lietuvos kultūros taryba. Šiauliuose prie renginio prisidėjo partneris  –  Šiaulių turizmo informacijos centras. Projektą iš dalies finansavo Šiaulių miesto savivaldybė.

 

,,Pastatai kalba. Šiauliai" komunikacijos informacija