Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Pakitusios švaros dienų valandos – kompromisas, kurio ieškojo Savivaldybė ir šiauliečiai

Šiaulių miesto savivaldybės administracija, siekdama užtikrinti gatvių švarą, yra nustačiusi laiko intervalus, skirtus gatvėms valyti. Spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis kreipėsi į visuomenę ir priminė, kad švaros dienos buvo įvestos kaip priemonė, skirta tobulinti miesto įvaizdį.

„Mes norime, kad šiauliečiai galėtų džiaugtis gražiu, jaukiu ir tvarkingu miestu, tačiau kad tai pavyktų, gyventojai turi sudaryti galimybę gatves nuvalyti“, – į problemą dėmesį atkreipė administracijos direktorius.

Nedžiugina administracinių nusižengimų statistika

A. Bartulis sako, kad lig šiol gyventojams buvo siūlytas įvairus švaros valandų laikas, tačiau pažeidėjų skaičius tik augo.

„Pradžioje priėmėme sprendimą gatves valyti nuo 10 iki 16 val., kai gyventojai išvažiuoja į darbą, tačiau ši strategija nesuveikė. Tada padarėme du variantus: 8–12 val. ir 12–16 val. ir išdalinome maršrutus, kad gyventojams liktų daugiau valandų per dieną, kai jie gali parkuoti automobilius jau nuvalytose gatvėse, tačiau pažeidėjų nemažėjo“, – kalbėjo administracijos direktorius.

2021-aisiais net 4427 vairuotojai buvo nubausti administracine bauda, nes automobilius paliko stovėti tomis valandomis, kai gatvės buvo valomos. 2022-aisiais už tą patį nusižengimą buvo nubausti 6726 asmenys. Na, o nuo 2023-ųjų sausio iki vasaros vidurio jau yra fiksuoti 2976 pažeidėjai, švaros valandomis palikę gatvėse automobilius.

Reaguodama į šią situaciją Šiaulių miesto savivaldybė ėmė ieškoti sprendimų, kurie tenkintų abi puses: tiek gyventojus, tiek švaros mieste siekiančius Savivaldybės atstovus.

„Paskelbėme apklausą 18-oje atkarpų, kur numatytos švaros valandos, ir klausėme gyventojų nuomonės, kada jie norėtų, jog gatvės būtų valomos. Rezultatai parodė, kad visi siūlyti laikai sulaukė šiauliečių palaikymo“, – apklausos duomenis pristatė administracijos direktorius.

Balsų pasiskirstymas:

  • nuo 8 iki 12 val. – 434,
  • nuo 12 iki 16 val. – 332,
  • nuo 17 iki 21 val. – 43,
  • pasiūlymas gatvių nevalyti išvis – 17.

A. Bartulis teigė, kad nors dalis šiauliečių norėjo švaros dienų valandų atsisakyti – į šiuos kraštutinumus savivaldybė nesileido ir valymo valandas suskirstė pagal demokratinės daugumos principą.

„Daugiausiai balsų surinko laikas nuo 8 iki12 val., visgi dviejų atkarpų gyventojai nubalsavo už švaros laiką 12–16 valandomis, šiuos gyventojų norus išpildėme ir pakeitėme švaros laiką pagal jų pageidavimus“, – pasakojo A. Bartulis. Jis atkreipė dėmesį, kad švaros valandų laikas nėra vienodas, todėl gyventojai turi pasitikrinti balsavimo rezultatus ir nustatytas valandas.

Švaros dienų valandas galite pasitikrinti čia.

Šiaulių miesto savivaldybė ragina miestiečius laikytis nustatyto grafiko.

„Noriu pakviesti visus gyventojus prisitaikyti prie visuomenės pasiūlytų švaros valandų ir pasistengti nestatyti automobilių gatvėse tuo metu. Gerbkime vieni kitus ir laikykimės nustatytos tvarkos, nes mes tikrai nenorime bausti žmonių, tiesiog norime džiaugtis švarėjančiu miestu“,  – teigė A. Bartulis.

Mero padėjėja Alaina Štreimikytė, Vitalio Lebedžio nuotr.