Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Pradėta moderniausios Lietuvoje didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės statyba

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC), plėsdamas komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūrą, Šiaulių mieste pradėjo moderniausios šalyje didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės statybą. Čia šiauliečių laukia inovatyvūs inžineriniai sprendiniai, kurie užtikrins sklandų aikštelės darbo organizavimą, optimizuotą transporto judėjimą ir gyventojams patogų atliekų iškrovimą.

Projektiniai sprendiniai

„Siekiame, kad naujosios didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės vizija kuo geriau atitiktų visuomenės poreikius. Aikštelėje atliekoms iškrauti bus įrengta pirmoji šalyje speciali rampa, kuri leis gyventojams savo atvežtas atliekas patogiai iškrauti į atliekų konteinerius. Gyventojai, kildami rampa, turės pravažiuoti visų atliekų surinkimo rūšių konteinerius. Be to, čia atsivers naujos kūrybinės-edukacinės erdvės, kurios užtikrins platesnes gyventojų švietimo galimybes“, – pasakoja ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis.

Aikštelėje planuojama priimti atliekas, vykdyti jų apskaitą ir perduoti jas tolimesniam sutvarkymui. Joje numatoma surinkti buityje susidarančias pavojingąsias atliekas ir atliekas, kurios dėl dydžio ir (arba) pobūdžio nėra ir negali būti surenkamos jų susidarymo vietoje. Skaičiuojama, kad aikštelėje per metus bus priimama iki 306 tonų pavojingųjų atliekų ir iki 3 277 tonų nepavojingųjų atliekų. Aikštelės plotas sieks apie 3 760 m2.

Atvykusių į aikštelę gyventojų lauks skirtingų atliekų rūšių konteineriai: tekstilės, elektros ir elektroninės įrangos, popieriaus, plastiko, stiklo, medienos, biologiškai skaidžių, statybinių ir griovimo, izoliacinių medžiagų, padangų, didelių gabaritų ir medžio, metalo bei pavojingųjų asbesto turinčių statybinių atliekų konteineriai.

Objekte numatyta įrengti saulės elektrinę, kuri padengtų aikštelės poreikius, įrengti asfaltuotą privažiavimą iki aikštelės nuo Lieporių gatvės, esamo žvyrkelio vietoje, taip pat aptverti aikštelę.

Aikštelės darbo organizavimas

Aikštelėje eismas bus organizuojamas ratu – atvykę gyventojai turės pakilti rampa, iškrauti atliekas į tikslinį konteinerį ir važiuoti toliau. Aikštelėje aptarnaujančio transporto srautai bus atskirti nuo gyventojų, atvežančių atliekas, srautų. Į vidinę aikštelės dalį įvažiuos tik darbuotojai ir aikštelę aptarnaujantis transportas.

Taip pat bus įrengtos administracinės personalo patalpos, pavojingųjų atliekų priėmimo punktas ir 165 m2 ploto dalijimosi daiktais stotelė „Daiktų kiemas“. Į stotelę gyventojai galės pristatyti jiems nereikalingus, tačiau dar tinkamus naudoti daiktus, o norintieji – juos nemokamai pasiimti. Tai ne tik padeda sumažinti atliekų kiekį, tačiau kartu prisideda prie vietinės bendruomenės tarpusavio bendradarbiavimo ir paramos plėtros.

Naujame pastate įsikurs gyventojų švietimui skirta kūrybinė-edukacinė erdvė, kurioje bus skaitomi pranešimai, organizuojamos diskusijos, vedamos paskaitos, veiks kūrybinės dirbtuvės. Čia bus laukiamos visų Šiaulių regiono savivaldybių ugdymo ir kitų įstaigų bendruomenės, norinčios daugiau sužinoti apie atliekų tvarkymo sistemą, susipažinti su atliekų surinkimo aikštelėje dirbančių darbuotojų kasdienybe bei išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus tiesiogiai iš specialistų.

Numatoma didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, S. Dariaus ir S. Girėno g. 1D, atidarymo data – 2023 m. gruodžio 30 d.

VšĮ "Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro" informacija

Miesto ūkio ir aplinkos skyrius