Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

„PROJEKTORAMA“ subūrė Lietuvos pedagogus dalytis projektinės veiklos patirtimis

 

2026 m. birželio 4 d. įvyko respublikinė nuotolinė mokslinė-praktinė konferencija „PROJEKTORAMA: projektų įgyvendinimo patirtys ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme“, kuri subūrė šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojus ir švietimo pagalbos specialistus.

Konferenciją organizavo Šiaulių lopšelis-darželis „Bitė“ ir Šiaulių švietimo kompetencijų centras. Renginį moderavo Šiaulių lopšelio-darželio „Bitė“ logopedė Auksė Ladukienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Evelina Ražinskienė.

Konferencijos tikslas – sudaryti sąlygas pedagogams ir švietimo pagalbos specialistams dalytis sėkminga projektų įgyvendinimo patirtimi, stiprinti profesinį bendradarbiavimą, skatinti projektinės veiklos integravimą į ugdymo procesą ir ieškoti veiksmingų sprendimų ugdymo kokybei gerinti.

Renginyje dalyvavo 152 dalyviai iš visos Lietuvos, atstovavę skirtingiems miestams ir rajonams. Gausiausiai dalyvių prisijungė iš Šiaulių – 38, Kauno – 20, Vilniaus – 14, Panevėžio – 11, Klaipėdos – 9, Mažeikių – 7, Kauno rajono – 6, Plungės – 5. Taip pat konferencijoje dalyvavo pedagogai iš Jonavos, Radviliškio, Šiaulių rajono, Alytaus, Anykščių, Kelmės, Šakių, Tauragės, Druskininkų, Elektrėnų, Kretingos, Lazdijų, Marijampolės, Pakruojo, Rokiškio, Skuodo, Šilalės, Vilkaviškio, Vilniaus rajono ir kitų Lietuvos vietovių.

Renginio dalyvius pasveikino Šiaulių lopšelio-darželio „Bitė“ direktorė Ilona Kazlauskienė. Ji pasidžiaugė ne tik gausiu dalyvių būriu, bet ir Šiaulių lopšelio-darželio „Bitė“ visai neseniai įgyvendinta momentine akcija „Saulės augimas“, skirta Šiaulių miesto 790-ajam jubiliejui. Konferencijos dalyviams buvo pristatytos įamžintos akcijos akimirkos, liudijančios įstaigos bendruomenės kūrybiškumą, bendrystę ir prasmingą įsitraukimą į miesto jubiliejui skirtus projektus ir veiklas.

Konferencijos dalyvius taip pat pasveikino Kristina Nesovienė, Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė. Ji akcentavo, kad Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos išsiskiria aktyviu dalyvavimu nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose. 2024–2025 mokslo metais 26 Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos koordinavo 32 tarptautinių fondų ir 16 valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų projektų, o per metus projektinėms veikloms įgyvendinti pritraukia apie 700 000 Eur.

Konferenciją pradėjo Švietimo mainų paramos fondo projektų vadovės Eglės Venckutės pranešimas apie programą „eTwinning“ Lietuvoje, bendruomeniškumo svarbą, pedagogų profesinį tobulėjimą ir projektų poveikį ugdymo kokybei. Pranešėja pabrėžė, kad Šiauliai yra vienas aktyviausių „eTwinning“ programos regionų Lietuvoje – kasmet šiauliečiai patenka tarp pirmųjų dviejų aktyviausių Lietuvos regionų, įgyvendinančių „eTwinning“ projektus ir gaunančių Nacionalinius kokybės ženklelius.

Konferencijos metu buvo pristatyti įvairaus lygmens projektai – nuo įstaigų bendruomenėse įgyvendintų iniciatyvų iki respublikinių ir tarptautinių projektų. Iš viso konferencijoje skaityta 19 pranešimų, o savo gerąja patirtimi dalijosi 33 pranešėjai. Jie pristatė projektinio ugdymo, įtraukties stiprinimo, vaikų kalbinių, socialinių, kūrybinių, pažintinių ir skaitmeninių gebėjimų ugdymo patirtis.

Didelis dėmesys buvo skirtas „eTwinning“ projektams, kurie sudaro galimybes vaikams ir pedagogams mokytis bendradarbiaujant, kurti tarptautinius ryšius, taikyti skaitmenines priemones ir ugdyti vaikų atvirumą pasauliui. Pranešimuose atsiskleidė, kad projektinė veikla ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme tampa ne papildoma veikla, o natūralia ugdymo proceso dalimi, padedančia vaikams mokytis per patirtį, tyrinėjimą, kūrybą ir bendravimą.

Konferencijoje taip pat aptartos temos, susijusios su įtraukiuoju ugdymu, patirtiniu mokymusi, tvarumo idėjomis, sveikos gyvensenos, judėjimo, kalbos ugdymo, meninės raiškos ir skaitmeninio saugumo stiprinimu. Pranešėjai pristatė praktinius pavyzdžius, kaip projektai padeda telkti bendruomenę, įtraukti vaikus į prasmingas veiklas ir kurti ugdymo aplinką, kurioje kiekvienas vaikas gali patirti sėkmę.

Šiaulių lopšelis-darželis „Bitė“ ir Šiaulių švietimo kompetencijų centras dėkoja visiems konferencijos pranešėjams, dalyviams ir partneriams už bendrystę, pasidalytas patirtis ir indėlį stiprinant projektinės veiklos kultūrą ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme.

 

Informaciją parengė:

Dainora Čepulė

Šiaulių lopšelio-darželio ,,Bitė“

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

Nuotraukų autorė A. Ladukienė.

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dainutė Dubinienė
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas