Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Regbio klubas „Tauras“ vykdo pažintį su nekontaktiniu regbiu ir ne tik

tik

Nuo 2024 metų liepos mėnesio Regbio Klubas „Tauras“ pradėjo vykdyti sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą nacionalinį projektą „Pilietinio ugdymo ir nekontaktinio regbio akademija“, kuris vykdomas net šešiose savivaldybėse ( Kauno m. ir Kauno raj. sav., Kaišiadorių raj. sav, Šiaulių m. ir Šiaulių raj. sav. bei Radviliškio raj. sav.) ir yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Projekto veiklos prasidėjo nuo rugsėjo 23 dienos ir tęsis iki 2025 metų pabaigos. Galime pasidžiaugti, kad projekte dalyvauja taip pat ir Šiaulių miesto Salduvės progimnazija, Šiaulių rajono Kužių mokykla bei Radviliškio rajono Vinco Kudirkos progimnazija.

„Kadangi šiuo metu Lietuvoje regbio veikla vykdoma tik 2 miestuose iš paminėtų: Kaune ir Šiauliuose, tai apsunkina šio sporto prieinamumą kitų savivaldybių ir rajonų vaikams, o sporto bazių ir treniruočių kompleksų stoka ar jų neatitikimas esantiems poreikiams lemia ribotą prieinamumą sportinei veiklai vystyti, tačiau mokyklų infrastruktūros teikiamos galimybės lieka neišnaudotos dėl patrauklių ir poreikius atliepiančių veiklų nebuvimo“, - teigia regbio klubo „Tauras“ vadovas Paulius Zubavičius.

Vienas iš Regbio klubas „Tauras“ tikslų projekto pagalba išplėsti savo veiklą į kitas savivaldybes, rajonus ir mokyklas, kuriose regbio sporto nėra, tačiau pagrindinis tikslas yra prisidėti sprendžiant moksleivių nepakankamo fizinio aktyvumo ir pilietiškumo ugdymo problemą. Šiuo moderniu laikotarpiu tik maža dalis Lietuvos mokinių yra pakankamai fiziškai aktyvūs laisvalaikiu. Vaikai taps fiziškai aktyvesni, ugdys sveikos gyvensenos įprotį, pagerins sveikatos rodiklius.

„Per vaikams patrauklias veiklas, žaidimus sieksime juos supažindinti bei sudominti vis labiau populiarėjančia regbio sporto šaka. Norisi parodyti, kad Lietuva gali būni ne vien tik krepšinio šalis“,- prideda P. Zubavičius.

Projektu siekiama vykdyti masinį vaikų įtraukimą į nemokamas, reguliarias pradinio lygmens nekontaktinio regbio sporto ir pilietinio ugdymo pratybas juos nukreipti į nuoseklų sportinį ugdymą. Projekte dalyvaujančioms mokykloms tai yra puiki proga pritraukti naują sporto šaką į savivaldybę, sukurti pridėtinę vertę vietos bendruomenei, dar labiau prisidėti didinant  fizinio aktyvumo prieinamumą, ypač mažiau galimybių turintiems vaikams.

Projekte vyksta dviejų rūšių užsiėmimai vaikams: nekontaktinis regbis pagal „Pass it Back“ programą bei pilietinio ugdymo akademija. 1-osios grupės jaunieji sportininkai dalyvavo ne tik nekontaktinio regbio treniruotėse, bet į pilietinio ugdymo akademijos veiklas buvo įtrauktos ir lektoriaus paskaitos (teorinių - praktinių mokymų intarpai) sveikos mitybos tema, ergonomikos principų aiškinimo bei mokymo, fizinio aktyvumo naudos aiškinimo darant teigiamą įtaką sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui, kuriuos veda aukštąjį kineziterapijos išsilavinimą turintis specialistas. Pamokėlės vyko temomis: 1.Ergonomikos pagrindai mokiniams + išmanioji ergonomika (taisyklingos padėtys mokyklos suole, mokymosi erdvės planavimas, ergonomika naudojantis išmaniosiomis technologijomis); 2. Taisyklinga laikysena + pėdų sveikata; 3. Fizinio aktyvumo raštingumas; 4. Sveika mityba - kas mano lėkštėje. Kad vaikams būtų ne taip nuobodu, trumpų paskaitėlių metu buvo įtraukiamos aktyvios užduotis žinių įtvirtinimui.

Taip pat jaunųjų sportininkų pilietinio ugdymo akademijos užsiėmimuose vyksta pilietinio ugdymo teoriniai-praktiniai mokymai, kuriuos veda karininkė - pilietinio ugdymo lektorė. Kad vaikams būtų įdomiau, akademijoje apsilanko ir Lietuvos kariuomenės karininkai, kurie labai įdomiai vaikams papasakoja apie kariuomenę, jos subtilybes, parodo vaikams evakuacinės kuprinės turinį, kuri svarbi esant ekstremaliai situacijai bei papasakoja apie kiekvieną daiktą, kodėl svarbu jį pasiimti, pademonstruoja kaip naudotis turniketu ir kas tai yra, moko pirmos pagalbos pagrindų bei elementarių bintavimo bei kraujavimo stabdymo subtilybių. Vaikams be galo įdomu iš arčiau susipažinti su kariuomenės atstovais. tad net po užsiėmimų vaikai dar ilgai apie tai diskutuoja.

„Didelės už mokyklų ribų vykdomų sportavimo paslaugų kainos neužtikrina socialinę atskirtį patiriančių vaikų įsitraukimo į sportą, todėl projekto pagalba, stengiamės sudaryti palankias sąlygas sportuoti rajonuose gyvenantiems vaikams“, - teigia P. Zubavičius.

Projekto „Pilietinio ugdymo ir nekontaktinio regbio akademija“ koordinatorė Agnė Žemaitė

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dainutė Dubinienė
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas