Pastebima, kad kiekvieną mėnesį tiek pranešimų, tiek patiriamų nuostolių nuosekliai daugėja, tai rodo, kad didelė dalis gyventojų vis dar neatpažįsta sukčiavimo būdų. Ypač didelį susirūpinimą kelia tai, kad dažniausiai sukčiai taikosi į vyresnio amžiaus asmenis, kurie neturi galimybės gauti įspėjimų socialiniuose tinkluose ar kituose skaitmeniniuose kanaluose. Suvestinių duomenimis, sukčių aukomis tampa 60–80 metų gyventojai, dažniausiai vieniši, būnantys namuose, dažnai sulaukiantys skambučių su apgaulingomis istorijomis apie artimųjų nelaimes, galbūt nesaugias bankines operacijas ar tariamus teisėsaugos institucijų atliekamus veiksmus. Dalis nukentėjusiųjų į namus įsileidžia nepažįstamus asmenis ar atiduoda grynuosius pinigus. Esant tokiai situacijai, akivaizdu, kad vien policijos pastangų nepakanka.
- Pranešti apie bandymus sukčiauti galite elektroniniu paštu , arba paspaudęšią nuorodą.
Pranešti galima apie pastebėtas sukčiavimo svetaines, apie skambučius ir žinutes, kitus bandymus jus apgauti, išvilioti pinigus ar asmens duomenis.
- Jeigu jau nukentėjote nuo sukčiavimų – praneškite policijai per portalą lt
Daugiau naudingų patarimų, kaip netapti sukčių auka, rasite interneto svetainėje atpazinksukciu.lt arba skyriuje Policija pataria.