Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiaulių mokyklų pirmokėliams paruoštos dovanėlės

Šiaulių miesto savivaldybė visiems miesto pirmų klasių mokiniams padovanos vadinamuosius pirmokų krepšelius. Tokios dovanos į mokyklas atėjusiems vaikams pirmą kartą įteiktos pernai rugsėjį. Šis pirmokų krepšelis bus gausesnis, atsižvelgta į mokyklų bendruomenių ir tėvelių pageidavimus.

Švietimo skyriaus vadovė Edita Minkuvienė Šiaulių savivaldybės spaudos konferencijoje informavo, kad pasitinkant naujuosius mokslo metus Šiaulių miesto dovanos bus įteiktos visiems miesto pirmokėliams. Tokia iniciatyva vykdoma jau antrus metus iš eilės.

„Rugsėjo 1-ąją į mokyklas sugrįš tūkstančiai jaunųjų šiauliečių, dalis jų mokyklų duris pravers pirmą kartą – pradės naują savo gyvenimo etapą. Šiaulių miestas jau antrą kartą yra paruošęs dovanų pirmokams. Norėtųsi, kad vaikai augtų aktyviais piliečiais, kad mylėtų savo miestą. Pirmoko krepšelyje yra pačios, mūsų manymu, svarbiausios priemonės. Darėme apklausas, klausėme tėvelių, ar pasiteisino pernykštis pirmokų krepšelis. Sulaukėme gerų atsiliepimų ir pasiūlymų, kaip jį patobulinti, į pasiūlymus atsižvelgėme“, – komentavo Švietimo skyriaus vadovė.

Visos priemonės sudėtos į tekstilinį krepšį, kuris labiau skirtas sporto aprangai, bet gali būti naudojamas ir kitiems mokykliniams reikmenims. Pirmokėliams labai svarbus pirmasis rašiklis, todėl dovanojamas geros kokybės rašalinis plunksnakotis. Renkant rašiklį, buvo įvertinta, kad būtų patogus ir patikimas, kad formuotų taisyklingą rašyseną. Krepšelyje bus komplektas pirmokams skirtų sąsiuvinių linija ir langeliais, kurie papuošti Šiaulių miesto vaizdais. Skatinant sveiką gyvenseną, dovanojama gertuvė, kad vaikai visada turėtų geriamojo vandens po ranka. Gertuves vaikai naudoja ne tik pamokose, bet ir neformaliojo švietimo užsiėmimuose, sportuodami. Šiais metais krepšelyje atsirado ir šviesą atspindinti liemenė, kad išvykose mokinukų grupėse būtų saugesnės, o kad vaikai būtų labiau matomi miesto gatvėse kiekvieną dieną, kuprines galės pasipuošti specialiu atšvaitu. Dailės užsiėmimams krepšelyje yra skirtas spalvotų pieštukų rinkinys metalinėje dėžutėje, paprasti pieštukai ir įvairių technikų spalvinimui tinkantis piešimo sąsiuvinis. Rinkinyje yra ir antistresinis kamuoliukas, jis turėtų padėti suvaldyti emocijas, susikaupti darbui pamokose.   

Šiaulių mieste pirmokų krepšelius šiemet gaus apie 1300 pirmokų, tarp jų apie 50 Ukrainos vaikų.

 

 

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis