Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Šiaulių oro uostas neatlygintinai priėmė pirmąjį Ukrainos avialinijų boingą, pasirūpinta ir įgula

Didžiausią Baltijos šalyse orlaivių tūpimo taką turintis tarptautinis Šiaulių oro uostas penktadienį priėmė pirmąjį Ukrainos avialinijų boingą, kuris dėl Rusijos pradėto karo kol kas negali saugiai grįžti į savo šalį. Orlaivį į Lietuvą tiksliai neapibrėžtam laikui atskraidino trijų žmonių įgula, kuria taip pat bus pasirūpinta.

„Penktadienį apie 15.00 val. Šiauliuose nusileido Ukrainos avialinijų orlaivis „Boeing 737-900“. Žinome tik tiek, kad jo buvimo laikas mūsų oro uoste nėra tiksliai apibrėžtas, todėl esame pasirengę jam parkavimo bei techninės priežiūros paslaugas teikti tiek laiko, kiek tik reikės. Suprantama, kad tai priklauso nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje eigos bei padarinių šalies aviacijos infrastruktūrai. Neatmetu, kad pagalbos prašančių Ukrainos civilinių orlaivių gali būti ir daugiau“, – sako Šiaulių oro uosto direktorė Aurelija Kuezada.

Ukrainos avialinijų lėktuvas, galintis skraidinti iki 188 keleivių ir įveikti beveik 6 tūkst. kilometrų atstumą, į Lietuvą atskrido iš pietryčių Lenkijos.

Techninę Ukrainos orlaivio apžiūrą į savo rankas neatlygintinais pagrindais perima strateginė Šiaulių oro uosto investuotoja, Estijos kapitalo įmonė „Aviatic MRO“. Apie 20 mln. eurų į projektą Šiaulių oro uoste investuojanti įmonė Lietuvoje nemokamai apgyvendins ir orlaivio įgulos narius.

Tai yra pirmasis karo siaubiamos Ukrainos oro linijų lėktuvas, priebėgos ieškantis Šiauliuose. Šiaurės Lietuvos oro uostas, palaikant savininkei Šiaulių miesto savivaldybei, apie savo pasiryžimą nemokamai priimti Ukrainos civilinius orlaivius paskelbė iškart, kai tik Rusija vasario pabaigoje užpuolė Ukrainą.

„Ukrainos orlaiviai nebeturi savo „namų oro uostų“, nes šalies oro erdvė civiliniams skrydžiams dėl nesaugumo užsivėrė iškart, kai tik Rusija ten įvedė savo armiją ir pradėjo apšaudymus, bombardavimus. Deja, Ukrainoje šiuo metu skraido tik karinės paskirties orlaiviai. Žinojome, kad šalies civilinei aviacijai bus sunku, todėl esame laimingi, bent trupučiu galėdami prisidėti prie jos išsaugojimo bei suteikti būtiną pagalbą“, – teigia A. Kuezada.

Ukrainai uždarius savo oro erdvę, orlaivių parkavimo aikštelę turintis Šiaulių oro uostas suteikia galimybę Ukrainos pilotams saugiai prisiparkuoti Lietuvoje. Šiaulių oro uoste galėtų tilpti iki 20 orlaivių.

Ukrainos oro linijos valdo 25-is įvairaus dydžio orlaivius.

Be to, oro uostas pasirengęs atverti turimus du angarus su nereguliuojamais ir reguliuojamų temperatūrų režimais maistui ar kitoms prekėms saugoti. Jų abiejų plotas sudaro 1200 kv. metrų, viename iš jų yra reguliuojamas temperatūros režimas.

Šiaulių oro uostas gali pasiūlyti ir 130 kubinių metrų konteinerį, kuriama palaikoma iki -24 laipsnių Celsijaus temperatūra, tinkama maistui ar kitiems jautriems gaminiams saugoti.

Pasinaudojant ilgiausiu Baltijos šalyse – 3,5 kilometro ilgio – kilimo-tūpimo taku oro uostas gali priimti ypač didelius bei sunkiai pakrautus lėktuvus. 

Tarptautinėse aviacijos sistemose EYSA/SQQ šaukiniu atpažįstamas oro uostas atitinka Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) ir Europos aviacijos saugumo agentūros (EASA) reikalavimus.

Apie tarptautinį Šiaulių oro uostą:

Tarptautinį Šiaulių oro uostą valdo Šiaulių miesto savivaldybės įmonė „Šiaulių oro uostas“, teikianti antžeminio orlaivių, keleivių ir krovinių aptarnavimo, žemės nuomos ir kitas paslaugas. Ilgiausias Baltijos šalyse kilimo-tūpimo takas oro uostui leidžia priimti transatlantinius, taip pat sunkius krovinius gabenančius orlaivius. Nuo 2004 Šiaulių oro uoste reziduoja NATO oro policija. Šiuo metu oro uoste dirba 13 darbuotojų.

Šiaulių miesto savivaldybės įmonės „Šiaulių oro uostas“

informacija ir nuotraukos