Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Šiauliuose – Prancūzijos ambasadorės vizitas

Prancūzijos ambasadorė Alix Everard lankėsi Šiaulių mieste. Pirmiausia diplomatė kartu su Šiaulių miesto meru ir valstybės vadovais dalyvavo Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazėje vykusioje šventėje, vėliau atvyko į Šiaulių miesto savivaldybę, kur buvo plačiau supažindinta su Šiaulių miesto pulsu, aptarė tolimesnes bendradarbiavimo galimybes.

Dalyvavo narystės NATO sukakties renginyje

Ambasadorė dieną Šiauliuose pradėjo dalyvaudama Šiaulių aviacijos bazėje vykusiame Lietuvos 20-ųjų metų narystės NATO sukakties renginyje. Renginio metu taip pat pasikeitė oro policijos misiją Lietuvoje atliekantys kontingentai. Simbolinį Baltijos oro erdvės raktą Belgijos ir Prancūzijos oro pajėgų junginių vadai perdavė Ispanijos ir Portugalijos kariams.

Kalbėdamas su viešnia A. Visockas pasidžiaugė, kad šiuo metu Šiauliai – sparčiausiai augantis didmiestis Lietuvoje. Ambasadorė informuota, kaip Savivaldybė remia besikuriančius verslus, skiria stipendijas studentams, dalyvauja pritraukiant į miestą medikus ir trūkstamų specializacijų darbuotojus.

Lietuvą ir Prancūziją vienija kultūriniai renginiai ir bendras matymas

„Vos atvykusi į Šiaulių miesto savivaldybę pastebėjau Ukrainos vėliavą, kaip smagu matyti, kad Lietuvos miestai remia Ukrainą visa širdimi. Lietuviai šiuo klausimu turi tokią pat principinę poziciją kaip ir Prancūzija – Ukrainą palaikysime iki šio siaubingo karo pabaigos“, – šypsodamasi tarė Alix Everard.

Prancūzijos ambasadorė pasidžiaugė ir Šiauliuose kovą vykstančiu frankofonijos mėnesiu. Kasmet Lietuvos miestuose organizuojama įvairiausių renginių, skirtų švęsti prancūzų kalbą, parodant savo ryšį su ja. Visą mėnesį Šiaulių miesto mokiniai ir miesto gyventojai  buvo kviečiami dalyvauti renginiuose, konkursuose, filmų peržiūrose ir kt.

Taip pat Alix Everard papasakojo apie „Lietuvos sezoną Prancūzijoje 2024“ – tai partneryste tarp Lietuvos ir Prancūzijos kuriama programa, kuri įvairiomis kultūros ir meno formomis, diskusijomis ir pristatymais supažindins Prancūzijos visuomenę su šiuolaikine Lietuva ir jos kultūra. Išskirtinis renginys visoje Prancūzijoje vyks nuo šių metų rugsėjo 12 d. iki gruodžio 12 d. Vizito metu ambasadorė išreiškė norą įtraukti Šiaulius į šį renginį ir kartu bendradarbiauti.

„Dalintis savo kultūra – mums visada malonu, esame pasiruošę suburti Šiaulių menininkus, mąstytojus ir visuomenės veikėjus ir kurti ilgalaikį Lietuvos organizacijų bendradarbiavimą su Prancūzijos partneriais. Tik turiu Jus perspėti – Šiauliai gali būti pavojingi, jei atvyksite čia ilgiau nei porai dienų, galite įsimylėti šį miestą ir niekada nebenorėsite išvykti“, – tarė meras Artūras Visockas.

Mero padėjėja Alaina Štreimikytė, Vitalio Lebedžio nuotr.