Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiauliuose prasideda didelio masto pratybos: intensyviausia jų diena – trečiadienis

Visą savaitę (21–25 d.) mieste vyks pratybos, kuriose dalyvaus įvairios specialiosios tarnybos ir civilinės saugos specialistai. Lietuvos policijos atstovai praneša – intensyviausia pratybų Šiauliuose diena – trečiadienis, tądien miestiečių prašoma atidumo.

Pirmadienio spaudos konferencijoje pratybas pristatė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Šiaulių AVPK)  Kriminalistinių tyrimų tarnybos viršininkas Vaidas Kazlauskas ir  Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas Aurelijus Koskus.

Pratybose dalyvaus visos Lietuvos policijos pareigūnai ir visos specialiosios miesto tarnybos, Savivaldybė ir jos įmonės.

Šiaulių AVPK atstovai sako, kad tokio plataus mąsto pratybų vieta pasirinkta neatsitiktinai – Šiauliai turi būti pasiruošę įvairiems scenarijams, nes mieste įsikūrusi strategiškai svarbi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė.

„Siekiame, kad mūsų mieste vyktų tokio tipo pratybos, nes įvykus rimtam incidentui – žinotumėme, kaip elgtis ir turėtume įgūdžių lokalizuoti visas pasekmes“, – pratybų būtinumą aiškino Aurelijus Koskus.

Pratybų detalės neatskleidžiamos dėl reikalingo netikėtumo  

Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas Aurelijus Koskus sako, kad visų detalių apie pratybas atkleisti nenori: „Juk pareigūnai irgi žiūri žinias ir skaito naujienas, manome, kad pratybos bus efektyvesnės, jei pareigūnai nežinos, kas jų laukia“.

Visgi Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas užsiminė, kad pratybose bus imituojama situacija, kai didelio mąsto įvykis pasiglemžia daug gyvybių. Tai gali būti teroro aktas, po kurio specialiosios tarnybos gauna pranešimą ir į situaciją turi reaguoti atitinkamai.

Miesto gyventojų prašoma atidumo

Miesto gyventojų prašoma atidumo – pratybų metu mieste važinės daug transporto priemonių su specialiaisiais signalais, todėl šiauliečiai turi nepamiršti laikytis visų eismo taisyklių ir spec. tarnybas praleisti.

Pratybos nukreiptos į pirminį tarnybų reagavimą, darbą įvykio vietoje ir galutinį tikslą – išsiaiškinti, kaip ir kodėl kilo tokia situacija.

„Mokymai vyks visą savaitę, nes praktikuosime ne tik reagavimą į įvykį, tačiau ir visišką jo ištyrimą. Bandysime imituoti, kuo realistiškesnį įvykį – be jokių paruošiamųjų darbų, todėl kalbame taip paslaptingai“, – nusišypsodamas pranešė Kriminalistinių tyrimų tarnybos viršininkas Vaidas Kazlauskas.

Šiaulių AVPK astovai praneša, kad aktyvioje pratybų fazėje dalyvaus daugiau kaip 100 pareigūnų. Į pratybas atvyks medikai iš visos apygardos.

Mero padėjėja Alaina Štreimiktytė, Vitalio Lebedžio nuotr.