Tiek Šiauliai, tiek Liepoja, Latvijos miestas, kuriame gyvena apie 67 000 žmonių, susiduria su panašiais iššūkiais dėl klimato kaitos, urbanizacijos ir nepakankamos žaliosios infrastruktūros. Dėl šių veiksnių dažnėja karščio bangos, didėja įvairios aplinkos rizikos.
GREEN projekto metu bus siekiama sustiprinti miestų atsparumą klimato kaitai gerinant žaliųjų erdvių planavimą ir taip mažinant karščio bangas, bus parengti Žalinimo planai Šiauliams ir Liepojai, kuriuose bus numatytos strateginės gairės žaliųjų erdvių plėtrai. Taip pat bus atlikti karščio bangų tyrimai, jų išvados integruotos į rengiamus planus. Įgyvendinant Žalinimo planus abejuose miestuose bus kuriamos žaliosios erdvės. Šiauliuose planuojama tokių erdvių sukurti Architektų gatvės aplinkoje. Siekiant įtraukti bendruomenes bus rengiami konkursai vietinėms viešųjų erdvių žalinimo iniciatyvoms, kiekviename mieste bus įgyvendintos trys daugiausiai balsų gavusios idėjos.
Konferencijos metu partneriai vieni kitiems pristatė savo miestus ir kiekviename jų suplanuotas projekto veiklas, Šiaulių vicemeras Justinas Švėgžda papasakojo apie geruosius bendruomenės įtraukimo į miesto veido kūrimą pavyzdžius, dalyvaujamojo biudžeto patirtį, įgyvendintas iniciatyvas.
Kitų pranešimų temos taip pat buvo aktualios, susijusios su projekto tema: Valmieros miesto (Latvija) vyriausiasis architektas Z. Lapsa ir architektė A. Katlapa pristatė šiame mieste parengtą žaliosios infrastruktūros kūrimo planą, Klimato kaitos ir energijos efektyvumo projekto vadovas B. Beichmanis kalbėjo apie siekį kurti klimatui neutralius miestus ir kaip Liepoja keliauja šio tikslo link. Liepojos administracijos atstovai pristatė, kaip prižiūri, puoselėja mieste esančius želdinius, juos vysto ir plečia, žaliųjų zonų pagalba gerina oro kokybę.
Liepoja yra išrinkta 2027 m. Europos sostine. Pasiruošimas šiam įvykiui jau vyksta, o vienas iš darbų – kampanija „Liepaja bloosoms!“, kurios metu buriama vietos bendruomenė ir įvairiais būdais skatinama rūpintis miesto žaliuoju veidu. Projekto atstovė J. Rusakova pasidalijo patirtimi, kaip sekasi bendram darbui telkti žmones.
Projektas tęsis du metus. Bendras biudžetas: 478 409,73 Eur, iš kurių 20 proc. prisideda patys partneriai, o visus kitus skiria 2021–2027 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Interreg VI-A Latvijos - Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa. Šiaulių miesto savivaldybės administracija yra pagrindinis partneris ir šiame projekte jai priklausanti biudžeto dalis sudaro 277 193,16 Eur, iš kurių savivaldybė savo lėšomis prisideda 55 438,64 Eur.