Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas ,,Baltų literatūros savaitė’’ „Romuvos“ progimnazijoje

Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“, kuriame dalyvauja Lietuvos ir Latvijos mokyklos, kviečia moksleivius ir mokytojus paimti į rankas kaimyninės šalies rašytojų knygą, susipažinti su kalba, domėtis mus siejančia istorija ir kultūra. Projekto tikslas – skatinti Lietuvos ir Latvijos mokinių pažintį su kaimynine šalimi, stiprinti baltiškąją tapatybę. Siekiama plėsti mokinių akiratį, stiprinti komunikacinius ir skaitymo gebėjimus.

Šiemet Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos bibliotekos vykdomame projekte dalyvavo 2a klasės mokiniai bei jų mokytoja Laura Palivonienė. Pirmiausia antrokai susipažino su projekto tikslu bei idėja, tada aptarė keletą faktų apie Latviją. Daug dėmesio skirta latvių kalbai, pabandė paskaityti latviškų žodžių. Mokiniai buvo supažindinti su mokyklos bibliotekoje turimomis latvių autorių knygomis. Išsamiau aptarta Imanto Zieduonio kūryba ir jo knyga vaikams „Meškiukų pasakos“. Antrokai klausydamiesi pasakos ištraukos, turėjo atlikti užduotis, išvardinti pasakoje vaizduojamų meškučių savybes, pomėgius ir elgesį. Ugdytiniai pasidalino mintimis, kuris meškutis jiems labiausiai patiko. Kadangi į biblioteką mokinukai sugužėjo su savo mėgstamiausiu žaislu, tad visai klasei pristatė savo žaisliuką: vardą, kaip jį įsigijo, jo pomėgius, kada jis linksmas, o kada liūdnas, pasidalino mintimis, palinkėjimu savo mylimam žaislui.

Projekto savaitę bibliotekoje lankėsi 5d klasės mokiniai su savo auklėtoja Gražina Tamutiene. Pirmiausia penktokai susipažino su progimnazijos biblioteka, jos taisyklėmis ir aptarė, kaip ir kur susirasti reikiamą knygą. Po to bibliotekininkė penktokams pristatė vykdomą projektą, juos supažindino su Latvijos simboliais, visi išsiaiškino šios šalies demografinę padėtį, susipažino su etnografiniais regionais. Mokiniai susipažino su latvių abėcėle, aptarė skirtumus, skaitė latviškus žodžius. Kad susitikimas būtų linksmesnis, penktokai dainavo latviškai dainelę „Du gaideliai“. Susitikimo pabaigoje savo žinias apie Latviją ugdytiniai pasitikrino dalyvaudami Kahoot viktorinoje, skirtoje Baltų literatūros savaitei.

Projekte dalyvavo 5a klasės mokiniai su savo lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulioniene. Šio susitikimo metu daug dėmesio skirta latvių ir lietuvių kalbų aptarimui, mokiniai atmintinai vardino lietuvių kalbos abėcėlę, lygino su latvių, aptarė jų panašumus ir skirtumus. Prisiminę Baltų literatūros savaitės tikslą, mokiniai skaitė Imanto Zieduonio pasaką apie pilką spalvą. Ugdytiniams buvo išdalinti lapai su latvišku pasakos tekstu, klausydamiesi lietuvių kalba skaitomos pasakos, penktokai bandė įrašyti paryškintų žodžių reikšmes. Atliekant šią užduotį, užsiminta, kad vertėjo darbas yra sunkus, bet tuo pačiu ir įdomus. Perskaitę pasaką, visi dalyvavo diskusijoje, aptarta teksto pagrindinė mintis, kad pilka spalva padeda kitoms spalvoms išryškėti, kitus daiktus, savybes išryškina. Mokiniai dalinosi mintimis, ką jiems reiškia pilka spalva, kokią nuotaiką ji kelia, kur sutinkama ši spalva. Diskusijos metu dauguma penktokų priėjo išvados, kad jų šeimose pilkos spalvos „vaidmenį“ atlieka tėtis, jis niekada neužgožia, jis padeda kitiems šeimos nariams „išryškėti“, skleisti savo gerąsias savybes ir talentus.

Visą savaitę mokyklos bibliotekoje progimnazijos bendruomenė turėjo galimybę susipažinti su paroda, kurioje eksponuojama latvių kūryba.

Dėkojame organizatoriams ir rėmėjams, buvo smagu vėl atverti duris į kaimyninės šalies literatūros pasaulį!

Projekto organizatorius:

Vytauto Didžiojo universitetas

Projekto partneriai:

Asociacija „Lietuvos ir Latvijos forumas“

Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje

Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje

Zieduonio muziejus

Projekto rėmėjai:

Kavos Draugas, Glasses on, Lonas, Sapiegos klinika.

 

Bibliotekininkė Ala Norvilienė

Nuotraukos: Alos Norvilienės

                                               

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dainutė Dubinienė
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas