Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Žaliūkių malūnininko sodyboje-muziejuje sparčiai kyla svirnas

2022 m. rugpjūčio 4 ir 5 d. nuo 10 iki 16 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje-muziejuje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyks dailidystės amato demonstravimas. Su šiuo amatu supažindins tautodailininkas, meno kūrėjas Zenonas Tomkus. Renginys yra viena iš Medžio meistrų plenero „Tradicinės lietuvių sodybos trobesių statyba“ veiklų. Įėjimas nemokamas.

Į Žaliūkių malūnininko sodybą-muziejų svirnas parsivežtas 2021 m. spalio mėn. iš Mėdginų kaimo (Joniškio r.). Atliekant svirno perkėlimo ir statymo darbus rasta įvairiausių įdomybių: rožančius, nuotraukos iškarpa iš laikraščio, kurioje įamžinti vokiečių kariai, pasėlių metrika, užrašyta tiesiog ant svirno sienos. Datuotos antro aukšto durys leidžia manyti, kad svirnas pastatytas ne vėliau kaip 1914 m.

Medžio meistrų plenero metu, statant svirną, numatoma įrengti akmeninius pamatus, atkurti rąstines sienas ir medines konstrukcijas, pastatyti gegnes, užkalti grebėstus ir uždengti skardinį stogą.

Svirno patalpos bus pritaikytos muziejinėms reikmėms: įrengtos atviros namų apyvokos daiktų saugyklos, kuriose lankytojai susipažins su daugeliu jau užmirštų senovinių daiktų, atspindinčių lietuvių valstiečių buitį.

Plenero metu vyks kūrybinės dirbtuvės: rugpjūčio 4–5 d. 10–16 val. Dailidystės amato demonstravimas (tautodailininkas, meno kūrėjas Zenonas Tomkus), rugpjūčio 19–20 d. 10–16 val. Kalvystės amato demonstravimas (liaudies meistras, medžio drožėjas, kalvis Albertas Martinaitis) ir paskaitos: rugpjūčio 19 d. 15 val. „Dailidės amatas senajame kaime֧“ (senųjų dailidystės ir stalystės amatų meistras Romualdas Valantis) ir rugsėjo 2 d. 14 val. „Senojo Lietuvos kaimo sodybos trobesiai“ (kultūros paveldo specialistė dr. Rasa Bertašiūtė). Rugsėjo 2 d. vyks plenero užbaigimas, rezultatų aptarimas, diskusijos.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

 

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus muziejininkas-rinkinio saugotojas Julius Vainorius tel. (8 41) 21 11 98.

Fot. O. Šitikovo ir V. Gelžinienės.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus informacija