Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

 • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
 • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
 • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
 • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

 • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
 • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
 • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

 • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
 • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Papildomas priėmimas: ką turi žinoti norintieji stoti į Šiaulių aukštąsias mokyklas?

Studijų pasirinkimas – vienas svarbiausių žingsnių jaunuolių gyvenime. Ne visada svajones pavyksta įgyvendinti iš pirmo karto, tačiau akademinė bendruomenė užtikrina galimybes įstoti mokytis į norimą specialybę. Ir nors bendrojo priėmimo sistemoje (LAMA BPO) baigėsi pagrindinis prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose teikimas, tačiau jau netrukus prasidės papildomo priėmimo etapas. Todėl nespėję ar nepatekę į norimą studijų programą moksleiviai gali bandyti įstoti dar kartą.

Šiauliuose daugėja norinčiųjų tapti pedagogais

Pirmajame priėmimo studijuoti etape Šiaulių aukštosiose mokyklose pastebimas jaunuolių susidomėjimas  įvairių krypčių studijų programomis bei išskirtinis užsienio studentų aktyvumas pretenduojant į bakalauro studijų programas.

Tokiu būsimų studentų susidomėjimu džiaugiasi ir Šiaulių miesto savivaldybė.

„Daugiau jaunimo – daugiau gyvybės mieste.  Šiaulių miestas turi labai daug ką pasiūlyti jauniems žmonėms ir laukia studentų bei moksleivių plačiai išskėstomis rankomis. Mūsų miestas šviečia, modernėja, nuolat keičiasi – tai puiki vieta mokytis ir siekti karjeros“, – sako miesto meras Artūras Visockas.

Darbo rinkoje trūkstant įvairių sričių pedagogų, džiugina žinia, kad šiemet surinkta gerokai daugiau norinčiųjų įgyti žinių šioje srityje. Šiuo metu VU Šiaulių akademijoje pilnai suformuotos šios bakalauro studijų grupės:

 • kūno kultūros ir sporto pedagogika,
 • muzikos pedagogika,
 • pradinio ugdymo pedagogika ir ikimokyklinis ugdymas,
 • specialioji pedagogika ir logopedija.

VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros institutas gali pasidžiaugti suformuotomis užsienio studentų pirmakursių grupėmis ekonomikos ir programų sistemų (IT) studijų programose. Pirmojo priėmimo etape suformuotos šios finansų bei viešosioms institucijoms ir verslams skirtų studijų programų grupės:

 • anglų filologija;
 • ekonomika;
 • programų sistemos.

Papildomas priėmimas į aukštąsias mokyklas yra svarbus etapas, nes suteikia galimybę pergalvoti savo pasirinkimus.

„Nenuliūskite, jei nespėjote, nepatekote į pirmuoju etapu nurodytas programas arba neišlaikėte matematikos ar kito dalyko egzamino – visada verta atvirai ir paprastai pasikalbėti apie studijų galimybes. Antrasis priėmimo etapas rugpjūčio 3-5 dienomis leis atrasti tinkamiausią pasirinkimą“, – sako Lina Garšvienė, VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto direktorė.

Kokias programas kviečia rinktis?

Šiaulių valstybinėje kolegijoje didžiausią susidomėjimą šiais metais kėlė ir daugiausia pageidavimų buvo pateikta į inžinerijos ir sveikatos mokslų studijų programas. Pagal turimus duomenis, šiemet pagrindinio priėmimo metu net 43 procentais daugiau jaunuolių pirmuoju prioritetu rinkosi studijas kolegijoje. Skelbiama, kad šiuo metu laisvų studijų vietų dar yra visose 20 kolegijos vykdomų studijų programų.

„Stojantieji be jau minėtų inžinerinių ir sveikatos mokslų taip pat kviečiami rinktis informatikos, socialinių mokslų, verslo ir viešosios vadybos krypčių studijų programas“, – sako Urtė Drąsutytė, Šiaulių valstybinės kolegijos viešųjų ryšių specialistė.

Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai primena, kad aukštoji mokykla lanksčiai žiūri į kiekvieno studijuoti norinčio asmens poreikius ir galimybes – nuolat ieškoma individualių sprendimų, tad svarstantieji studijuoti saulės mieste turėtų drąsiai kreiptis konsultacijai, jei dėl kažko abejoja ar turi neatsakytų klausimų. Atsižvelgiant į šiuolaikinio gyvenimo tempą, sudaromos sąlygos studijas derinti su darbu ar kitomis veiklomis.

Papildomas priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas vyks rugpjūčio 3–5 dienomis. Stojantieji tiek į universitetus, tiek į kolegijas galės teikti prašymus į likusias laisvas studijų vietas. Prašymai studijuoti teikiami LAMA BPO informacinėje sistemoje www.lamabpo.lt.

Norintieji pretenduoti į valstybės nefinansuojamas studijų vietas, turėtų kreiptis į aukštosios mokyklos priėmimo tarnybą – tiesioginis priėmimas vyks iki pat studijų metų pradžios.

Profesinėse mokyklose papildomas priėmimas vyks vėliau

Šiaulių profesinio rengimo centre pagrindinis priėmimo mokytis etapas baigiasi šiek tiek vėliau nei kitose aukštosiose mokyklose – rugpjūčio 5 dieną. Būsimi moksleiviai domisi aktualiomis darbo rinkai specialybėmis, todėl pastebimas gausus norinčiųjų mokytis skaičius.

„Šiaulių profesinio rengimo centras džiaugiasi, kad beveik 900 stojančiųjų jau užsiregistravo ir pateikė prašymus mokytis mūsų mokymo įstaigoje“, – sako Arvydas Labunskis, Šiaulių PRC Vystymo skyriaus vedėjas.

Įvertinant susidomėjimą Šiaulių profesinio rengimo centre rengiamomis specialybėmis, mokymo įstaiga organizuos papildomą priėmimą. Jame pateikti prašymus mokytis galės tie asmenys, kurie dėl įvairių priežasčių dar nepasirinko, kur mokytis, ar neturėjo galimybės to padaryti pagrindinio priėmimo metu. Papildomas priėmimas Šiaulių PRC bus organizuojamas rugpjūčio 19–23 dienomis. Prašymus mokytis bus galima teikti įvairių sričių profesinio mokymo programoms, pagal kurias  galima įgyti rinkoje reikalingų specialybių: elektriko, suvirintojo, transporto priemonių remontininko, apdailininko, virėjo, apskaitininko, e. pardavėjo-konsultanto, ekspeditoriaus, biuro administratoriaus, kirpėjo, fotografo, multimedijos techniko ar kitų profesijų.

Šiaulių valstybinės kolegijos konsultacijos dėl priėmimo: tel. 8 615 97 114, , el. p. [email protected] arba atvykti adresu Aušros al. 40.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Studijų skyrius priėmimo klausimais konsultuoja: tel. nr. +370 41 595 755, el. p. [email protected] arba atvykti adresu Vytauto g. 84, 309 kab.

Šiaulių profesinio rengimo centras konsultuoja el. p. [email protected], tel. 8656 69020 arba atvykti adresu Gardino g. 4, Šiauliai

Daugiau informacijos apie studijas Šiauliuose rasite https://www.siauliai.lt/studijuok/

Tarybos ir mero sekretoriato mero patarėjas Justinas Švėgžda
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas