Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

„Šiauliai gyvai“ klipuose – australiška svajonė ir būgnų garsai

Šiauliuose gyvenančius ar iš šio krašto kilusius muzikantus vasarą buvo galima išgirsti Jaunimo muzikos festivalyje „Šiauliai gyvai“. Tuo metu vyko ne tik koncertai ir kūrybinės dirbtuvės, bet ir autorinių dainų klipų filmavimai. Atėjus rudeniui „Šiauliai gyvai“ komanda kiekvieną savaitę pristato po klipą. Savo įspūdžiais po filmavimų dalijasi Gustas Rukas ir Kamilė Inčiūraitė.

Nors Gustui Rukui dar tik dešimt, jis jau nuo mažų dienų groja perkusijos instrumentais, o vasarą koncertavo Jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ scenoje. Tiesa, pasirodymai prieš auditoriją Gustui ne naujiena – jis dalyvavo televizijos projekte „Lietuvos talentai. Supervaikai“. Šios patirtys pravertė filmuojant pirmąjį savo klipą.

Kartu su mokytoju, „Ritmas kitaip“ vadovu Arūnu Baniu, Gustas paruošė muzikinį pasirodymą, kurį filmavo ten, kur mokosi – Šiaulių 1-ojoje muzikos mokykloje. Berniuko mama atskleidžia, kad jaudulio būta, tačiau tokiomis akimirkomis labai svarbus palaikymas ir padrąsinimas: „Pasirodant prieš publiką, palaikymą galima jausti girdint plojimus, o jie itin reikšmingi jauniesiems muzikantams“.

Gusto Ruko klipas – https://www.youtube.com/watch?v=ZWQ_6XpDsPI

 

Atlikėja Kamilė Inčiūraitė rašyti dainas pradėjo dar būdama gimnazistė, tačiau, jos, kaip suaugusios kūrėjos etapas, prasidėjo Vokietijoje. Merginos kūrybą sunku įdėti į rėmus, ją galima pavadinti angliškąja dainuojamąja poezija, turinčia indie, folk ir pop elementų. Kamilę įkvėpia jos išgyvenimai, žodžių žaismai, nesąmoningai besimanifestuojančios temos. Nors muzika Kamilei yra daug daugiau nei hobis, ji neseniai baigė ir programavimo studijas.

Atlikėja neslepia, kad „Šiauliai gyvai“ filmavimui buvo pasirinkusi kitą savo kūrinį, tačiau likus kelioms dienoms persigalvojo ir sudainavo džiaziškiausią savo dainą „Australia state of mind“. Mergina džiaugiasi, kad visada norėjo šiai dainai suteikti vizualizaciją ir tai pagliau įvyko.

Paklausta apie kūrinio atsiradimo istoriją Kamilė atskleidžia, kad viskas susiję su svajonėmis. Atlikėja labai norėjo apekliauti Australiją autobusiuku, tačiau kuo daugiau domėjosi, tuo daugiau atrado dalykų, kurie ją gąsdina, pavyzdžiui, gyvatės, nuodingi vorai ir t. t. Natūralu, kad bėgant laikui, Australija nebeatrodė kaip svajonių šalis ir tai atsispindi dainoje. „Norėjau atskleisti vietos, kurioje nesu, idealizavimą, lyginant su vieta, kurioje esu. Dainoje atsispindi jausmas, kad norisi bent mintimis pabėgti į tą idealią svajonę“, – pasakoja mergina.

Prisiminusi filmavimo dieną Kamilė neslepia šypsenos – tai buvo pirmasis jos „one shot“ būdu nufilmuotas profesionalus klipas. Dainai atspindėti reikėjo žalumos ir tam puikiai tiko parkas prie teniso kortų, o ir oras lepino, pro medžių šakas švystelėdavo saulė, patvirtindama, kad aplinka tinkama dainai apie Australiją.

„Nutarėme, kad klipą filmuosime dinamiškai – man einant ir grojant. Tada kilo klausimų kaip paslepti įrangą, bet greitai buvo nutarta jos neslėpti ir parodyti žiūrovui „backstage“, – prisimena Kamilė, atskleisdama, kad jai tokia idėja patiko.

Mergina ne kartą yra grojusi gatvėje, tad lygindama šį filmavimą, kurio metu dainavo eidama parko takeliu, pastebėjo, kad pagrindinis skirtumas yra išliekamumas. „Dauguma tiesiog praeina ir išgirsta tik kelias sekundes tavo dainos, o filmuojant žinai, kad dainą bus galima perklausyti daug kartų.“

Kamilės Inčiūraitės dainos „Australia State of Mind“ klipas – https://www.youtube.com/watch?v=BBShRxXikQU

 

Festivalio organizatorius – VšĮ Sielai. Partneris – Fotografijos muziejus. Rėmėjos: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Informacinis rėmėjas – žiniasklaidos grupė „Etaplius“. Draugai: „Garsas LT“, „Gubernijos“ duonos gira, „Saulės dukros“.

Gustas Rukas. Fot.  Simona Umaraitė 

Kamilė Inčiūratė. Fot. Edvardas Tamošiūnas  

 

Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas